Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Školení - zvýšení kvalifikace

Kompletní přehled příspěvků v tématu Školení - zvýšení kvalifikace řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Sunny

Poslat zprávu | Profil
Datum: 18.12. 2010 | Zobrazeno: 14550x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím jsem tu nováčkem ráda bych si zvýšila svou kvalifikaci co se týče znalosti softwaru Catia V5 v kterém bych ráda do budoucna pracovala - u zaměstnavatelů žádaný software.

Začínala jsem na Pro/engineru a dále ve střední třídě 3D cad Solidedge a Solidworks
Zabývala jsem se konstrukcí přípravků, forem a produktů. Využívala jsem i plošný modelář Rhino.

Byla bych ráda za rady jak postupovat a využít znalosti z předchozích softwarů a projektů.

děkuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1480] | Publikováno: 18.12. 2010 - 15:50
Pokud jste v minulosti pracovala v jiných CADech, neměl by pro vás být žádný problém přejít na Catii. Záleží na tom, do jaké oblasti se chcete dostat (klasické strojařina, kde postačovali střední CADy, Automotive, kde je to často hodně o plochách, atd...)

Tady na fóru jsou v sekci Manuál Catia popsány základní moduly (pravda, na některé se teprve chystáme), a i v sekci Ke stažení je celkem dost materiálů, které vám na začátku určitě hodně pomůžou.
Pro zkušenější uživatele čas od času napíšu příspěvek (Články), kde se věnuji pokročilejší problematice.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1481] | Publikováno: 18.12. 2010 - 16:47
A za tie članky Vám musím poďakovať. Veľmi poučné len škoda že ich je zatiaľ tak málo...
Sunny

Poslat zprávu | Profil
[#1482] | Publikováno: 19.12. 2010 - 14:15
pane Cinert děkuji vám za odpověď, pročetla jsem si toto Forum je opravdu poučné a je tu opravdu hodně praktických rad.

Ráda bych se dostala do oblasti konstrukce forem, výrobků z plastů. Bohužel se často na tyto oblasti používají právě programy né tak pokročilé pro tuto oblast. A uživatelsky hlavně ve složitých tvarech hodně neobratných.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1497] | Publikováno: 21.12. 2010 - 09:42
No, myslím že formařské "know-how" vám tu jen tak asi nikdo nepustí. Základem pro formařinu je úspěšné zvládnutí modulů MD2 a GSD, vyšší dívčí je pak modul Tooling Design ve spojení s templaty vytvořenými v Knowledgeware (ale to moc firem nemá).

Takže začněte se solidy a pak postupně přejít na plochy. V automotive oblasti se bez ploch víceméně neobejdete.
Sunny

Poslat zprávu | Profil
[#1502] | Publikováno: 21.12. 2010 - 22:36
Neočekávám že se tu bude někdo rozepisovat podrobně o formařině, je to vždy Know-how každé firmy. Postupy tvorby jsou asi dané filozofií danného softwaru.

píšete v oblasti Automitive, ve spotřebním průmyslu je to to samé.

No jen zvolit správnou firmu na školení aby to mělo smysl a potřebnou kvalitu. a dál štěstí s místem.

Nevěděla jsem že má Catia takovou spoustu i specializovaných modulů určitě včetně NC obrábění.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1503] | Publikováno: 22.12. 2010 - 00:19
No, nevím jestli bude školení stačit (a také je otázka, kolik byste musela individuálně zaplatit). Z praxe vím, že alespoň trochu samostatný je člověk po cca půl roce praxe, plně použitelný tak po roce. A i dneska, po pěti letech práce s Catií stále objevuju nové věci.
Sunny

Poslat zprávu | Profil
[#1504] | Publikováno: 22.12. 2010 - 11:37
Uživatel cituje z příspěvku #1503:
'No, nevím jestli bude školení stačit (a také je otázka, kolik byste musela individuálně zaplatit). Z praxe vím, že alespoň trochu samostatný je člověk po cca půl roce praxe, plně použitelný tak po roce. A i dneska, po pěti letech práce s Catií stále objevuju nové věci.'


Ano plně s vámi souhlasím, hodně je to o přístupu člověka k práci a schopnosti učit se a hledat lepší řešení. Také jste byl začátečník v Catii.
Učíme se celý život a platí to i o CADech.

Cena školení to je otázka, bude jistě vyšší.

Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1505] | Publikováno: 22.12. 2010 - 14:13
Uživatel odpovídá na příspěvek #1504:

Samostudium je jedna věc, ale pokud má člověk zkušeného matadora po ruce, dokáže to ušetřit mraky času.
Mám podobný zájem jako Sunny. Nedávno jsem dodělal PETláhev tady na fóru, super věc, uvítal bych více podobných i když chápu, že zadarmo neni dneska nic :)
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1506] | Publikováno: 22.12. 2010 - 14:46
Mám tiež dobrý tutorial. Je to komplet v GSD. V priebehu dňa ho sem zavesím.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1507] | Publikováno: 22.12. 2010 - 15:03
Uživatel odpovídá na příspěvek #1506:
Díky. Už jsem to uvolnil ka stažení.
Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1508] | Publikováno: 22.12. 2010 - 15:24
Paráda, děkuji.
Nemáte k tomu i ty obrázky?

- p51-front.jpg
- p51-right.jpg
- p51-top.jpg
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1509] | Publikováno: 22.12. 2010 - 15:35
To se musíte zeptat Kamila, já jsem pouze zpřístupnil poslaný soubor. Za obsah - pokud nepodléhá autorským právům - neručím.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1510] | Publikováno: 22.12. 2010 - 16:07
Pôvodne obrazky k tomu som stratil. Ale na stranke kde je kopa blueprintov som si stiahol podobne a tie som prilozil k tomu(ten gif). Musis to otvorit v nejakom grafickom soft a rozstrihat si to na jednotlive pohlady. Podarilo sa?
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1511] | Publikováno: 22.12. 2010 - 16:10
TOTO JE VEĽMI DOBRÁ STRÁNKA, PODĽA KTOREJ MODELUJEM...
http://www.the-blueprints.com/blueprints/
Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1512] | Publikováno: 22.12. 2010 - 16:47
Uživatel odpovídá na příspěvek #1510:

A já si právě říkal na co to tam je. Rozstříhat to zvládnu, no prob. Ok.

Dobrá stránka, je tam toho mooc. Akorat nevim, zda už to sám zvladnu.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1513] | Publikováno: 22.12. 2010 - 16:51
Takto som si to nachystal za nejakych 30 minut...
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1514] | Publikováno: 22.12. 2010 - 16:51
Takto som si to nachystal za nejakych 30 minut...
Mam ti to poslat ako catia subor?
Alebo si to teda pripravis?

Přiložené obrázky:

Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1515] | Publikováno: 23.12. 2010 - 00:51
Luxus. Když mi to prosím pošlete na email budu moc rád.
Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1516] | Publikováno: 23.12. 2010 - 11:55
Uživatel odpovídá na příspěvek #1514:

Tak jsem na nějakém německém fóru našel ty původní obrázky. Jsou v příloze.

Přiložené soubory:
p51.zip

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1521] | Publikováno: 24.12. 2010 - 13:01
Pan Cinert dali by sa tie jpg-cka ktore sem dal Tomas dolozit k tomu tutorialu ktory je uz uploadnuty?
Nech je to pokope. A tie moje gif odtial odstranit?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1522] | Publikováno: 24.12. 2010 - 13:32
Obrázky jsou přidané k tutoriálu.
Sunny

Poslat zprávu | Profil
[#1528] | Publikováno: 25.12. 2010 - 15:19
Uživatel cituje z příspěvku #1511:
'TOTO JE VEĽMI DOBRÁ STRÁNKA, PODĽA KTOREJ MODELUJEM...
http://www.the-blueprints.com/blueprints/'


Kamile moc dobrý odkaz je fain že jsi ho poskytl děkuji.
Sunny

Poslat zprávu | Profil
[#1529] | Publikováno: 25.12. 2010 - 15:24
Uživatel odpovídá na příspěvek #1505:


Dobrý den Tomáši to jste o krok vpřed když už jste zvládl tu PET lahev.
Sunny

Poslat zprávu | Profil
[#1735] | Publikováno: 22.03. 2011 - 13:10
Oživuji toto téma, chci se reálně zeptat u které společnosti a za jakou finanční částku bych mohla absolvovat školení na Catii V5.

děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1736] | Publikováno: 22.03. 2011 - 14:03
Společností, které nabízí školení je v ČR několik. Nejvýhodnější by pro vás asi bylo zkusit se připojit k nějaké firemní skupině po domluvě s firmou, která si školení objednala, a finančně se podílet. Kdybyste si školení objednala individuálně, vyšlo by to dost draho. Dále je důležité, které moduly (MD2, GSD, ...) byste se chtěla naučit.

Máte představu kolik byste byla ochotná do školení investovat?
Lukáš Hrouda

Poslat zprávu | Profil
[#5076] | Publikováno: 16.04. 2015 - 20:49
Dobrý den, také bych měl zájem o zaučení. Doposud jsem kreslil v SolidWorksu strojní součásti. Nyní se chci zaměřit na plastové odlitky. Budu se učit z této stránky za kterou moc děkuji ale jak bylo napsáno výše. Znalý člověk ušetří moře času. Pokud by se někdo našel v Ostravě a okolí co by si chtěl přividělat, mohli bychom se domluvit.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.