Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Jak použít vlastní texturu?

Kompletní přehled příspěvků v tématu Jak použít vlastní texturu? řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.12. 2010 | Zobrazeno: 10524x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj,
rád bych se dozvěděl, jak můžu pokrýt vymodelovanou část vlastní texturou v .bmp nebo .jpg formátu.
Děkuji za odpověd

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1430] | Publikováno: 12.12. 2010 - 23:33
Musíte si nejprve vytvořit materiál, kterému kromě všech myslitelných vlastností přiřadíte i vaší texturu. Tento materiál pak již použite standartním způsobem.
Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1492] | Publikováno: 21.12. 2010 - 07:42
Děkuji za odpověd. V Catii se zatím "učím" krátce a rád bych se dozvěděl více o renderování a používání materiálů jelikož jsem toto zatím nikdy nevyužíval a teď musím. Pokud k modelu přidám materiál(můj vlastní, nebo i jakýkoliv jiný z knihovny), vidím ho ve stromě, ale výrobek se nepokryje texturou, kterou má daný materiál (Nejspíše školácká otázka, ale opravdu začínám). Víte prosím co s tím? Co se týče textury, jde o dřevo, tudíž potřebuji, aby se i v záhybech a členitých částech chovala jako dřevo, je něco takového možné? Děkuji za jakoukoli odpověď.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1493] | Publikováno: 21.12. 2010 - 07:51
Problem bude asi tu... Asi nemas zapnute toto? Len hadam...

Přiložené obrázky:

Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1494] | Publikováno: 21.12. 2010 - 09:06
Uživatel odpovídá na příspěvek #1493:

Děkuji. Opravdu jsem rád za ochotu a rychlost na tomto fóru :) Nemám kam jinam se obrátit. Mezitím mě ale napadl další dotaz, hodně offtopic. Produkt udělaný v GShape Designu nelze uložit jako 3dxml formát? Pardon, že si zde zakladam takovou malou soukromou poradnu, kdyžtak to pak zmázněte :/
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1495] | Publikováno: 21.12. 2010 - 09:13
No určite by to chcelo nové vlákno... A toto zmazať nech tu máme poriadok...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1496] | Publikováno: 21.12. 2010 - 09:33
Uživatel odpovídá na příspěvek #1494:
Tím nelze uložit myslíte, že vám Catie nenabídne možnost formátu 3Dxml nebo je nějaký problém při samotném ukládání?
Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1498] | Publikováno: 21.12. 2010 - 16:01
Uživatel odpovídá na příspěvek #1496:

*Smázněte...

Přesně tak, catia mi vůbec nenabídne možnost formátu 3Dxml
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1499] | Publikováno: 21.12. 2010 - 16:19
Jaký release a licenci používáte?
Tomáš Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#1500] | Publikováno: 21.12. 2010 - 17:24
Uživatel odpovídá na příspěvek #1499:

Catia V 5.18 R18. Licencí nevim přesně co myslíte, tu mám zatím v rámci školní výuky a nevím o jaký druh se jedná.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1501] | Publikováno: 21.12. 2010 - 18:40
Tak to možná bude ono. Export (import) do jiných než nativních formátů (např. stp) podporuje Catie od určitých releasů a také v závislosti na zakoupené licenci (školní Catie je tuším označena jako ED - Education).

Takže pokud v nabídce formátů pro uložení možnost 3dxml, nic s tím bohužel neuděláte.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.