Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Sheetmetal unfold

Kompletní přehled příspěvků v tématu Sheetmetal unfold řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
Datum: 29.11. 2010 | Zobrazeno: 10890x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Potřeboval bych makrem spočítat polotovar z rozvinutého dílu (plechu). Nemůžu se dopídit nějakých metod a vlastnosti. Je v CAA sheetmetal podchycen nebo je to pole neorané?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1379] | Publikováno: 29.11. 2010 - 21:44
Polotovar jako plochu (obsah)?
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1384] | Publikováno: 30.11. 2010 - 17:59
polotovar - myšleno max. rozmer nástřihu vzhledem ke currentnímu axisu. Tl. mam v parametru takže zbývající dva rozměry.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1388] | Publikováno: 30.11. 2010 - 19:21
S Sheetmetalem nemám velké zkušenosti, ale myslím, že by to šlo řešit stejně jako bounding box u solidu, resp. mnohem jednodušeji. Na rozvinuté ploše se vytvoří extrémy ve směru aktuálního os. kříže, změří se jejich souřadnice a pak už stačí z nich vypočíst rozměry nástřihu.
Bounding box viz článek http://www.catia-forum.cz/articles/?article_id=7.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1390] | Publikováno: 30.11. 2010 - 19:53
jasne, tento postup preferuji. Akorat nedokazu pres CAA udělat rozvin, pokud to proběhne na nerozvinutem tvaru jsou to hausnumera.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1391] | Publikováno: 30.11. 2010 - 20:01
Už jsem to pochopil, vy se ptáte zda jde makrem ovládat Unfold. Myslím že ne, a i kdyby to šlo, tak je tam spousta vstupů, které musí vybírat přímo uživatel, makro by si s tím těžko poradilo (v případě jednoznačných rozvinů by to asi šlo).
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1412] | Publikováno: 03.12. 2010 - 14:57
už jsem našel. Původně jsem zkoušel CATIA.StartCommand "Unfold". To je funkce taky rozvinu, ale na obecných plochách.
Tento by měl fungovat na rovinných plochách.
CATIA.StartCommand "Fold/Unfold..."

dávam to sem, kdyby někdo potřeboval.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1414] | Publikováno: 03.12. 2010 - 17:51
Kde jste to našel? Zkoušel jsem to s výsledkem Unknown command. A navíc by zde byl úplně stejný problém jako u Unfold - tímto příkazem sice otevřete dialog, ale nedokážete jej nijak ovládat. Takže pokud Unfold nemá podporu pro makra, je to neřešitelná záležitost.
Kdysi jsem řešil podobný problém s disassemble. První možnost All cells není možné provést, druhá volba Domains only už má alternativu. Pokud je třeba interaktivita, nedá se s tím nic udělat.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1415] | Publikováno: 03.12. 2010 - 18:09
Pokud to není modelováno sheetmetalem nemá co rozvinout, proto Unknown command.
"Fold/Unfold..." nepožaduje žádné vstupy, je to pouze přepínač. V makru to funguje a to je důležité.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1417] | Publikováno: 03.12. 2010 - 18:41
Ano, máte pravdu. Já jsem byl nevím proč duchem pořád na GSD Unfoldu, proto mi to bylo divné. Zase jsem o něco chytřejší.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.