Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Automatické vyplnění textového pole

Kompletní přehled příspěvků v tématu Automatické vyplnění textového pole řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Cimbálek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 5.11. 2010 | Zobrazeno: 11132x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den.
Potřeboval bych do textového pole (např. v razítku) vyplnit text, který je uložen v parametru - dejme tomu v parametru "nazev_produktu" v CATProductu, který je na výkrese zobrazen.
Pokud to takhle nepůjde, můžu vytáhnout hodnotu parametru "nazev_produktu" z DesignTable, kterou je model řízen. Bohužel ani po importu hodnoty parametru jsem nepřišel na to, jak ji vložit do textového pole...

Nevíte někdo, jak na to?

Díky

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1276] | Publikováno: 05.11. 2010 - 15:45
Na textové pole se bohužel nedá použít standartní "formula". Pokud potřebujete použít textové pole, lze jeho obsah změnit makrem, které si text vytáhne z objektu (PartNumber, parametr, ...) a poté přepíše obsah.

Další možností je použít Text template, který nabízí více možností parametrizace.
Milan Duchek

Poslat zprávu | Profil
[#1277] | Publikováno: 05.11. 2010 - 22:45
Je jedno řešení, které vám možná pomůže. Zvolte funkci Text (tlačítko s velkým T) a klikněte do 2D prostoru Drawingu, poté najeďte myší nad zobrazený rámeček textového pole a stiskněte pravé tlačítko myši, vyberte funkci Attribute link. Nyní můžete v Partu či v Drawingu vybírat parametry které chcete přenést do textového pole. Můžete také vybírat jednotlivé Feature, nebo celý Part a ze zobrazeného Listu sestavovat texty. Výsledný text je svázán s parametrem a po Update Drawingu se text aktualizuje.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1278] | Publikováno: 06.11. 2010 - 18:34
Tak o tohle se snažíme několik let, přitom je to tak snadné.

Máme makro, které nám umožňuje přidat k jednotlivým partům pozice a pořád jsme hledali způsob, jak je jednoduše přenášet do výkresů. Skončili jsme u Text Template, který si vytahoval Part Number, kde byla zapsána pozice (Part měl několik dalších Added Properties, kde byly uchovány původní hodnoty). Výhoda byla, že se nemuselo do 3D, Template si hodnotu vytáhl z 2D. Tohle je ale zdá se zdlouhavější, ale jednodušší.
Jan Cimbálek

Poslat zprávu | Profil
[#1279] | Publikováno: 08.11. 2010 - 04:25
Děkuji, doporučené varianty vyzkouším.
Zdeněk Mrázek

Poslat zprávu | Profil
[#1280] | Publikováno: 08.11. 2010 - 07:49
Ještě dvě drobné poznámky:
1. Také jsme řešili tento problém kvůli vyplňování razítka. Je to úloha pro makro, ale nám do začátku stačilo udělat si šablonu drawingu a partu, tam si si s tím pohrát (ono je to pomocí attribute linku docela zdlouhavé) a nové soubory začínat z těchto šablon. V Partu máme definovány jednotlivé položky v Parameters a jsou prolinkovány do příslušných položek v razítku. Nositelem informace je tedy Part a do výkresu se údaje přenesou linkem.

2. Jak píše pan Duchek, že po update se linky aktualizují, je pravda, ale pokud změníte pouze hodnotu atributu v partu, výkres aktualizaci nenabídne. Je nutno ji vyvolat z příkazového řádku ve výkresu "c: force update".
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1281] | Publikováno: 08.11. 2010 - 09:17
Uživatel cituje z příspěvku #1280:
'Je nutno ji vyvolat z příkazového řádku ve výkresu "c: force update"'
Už jsem si toho také všimnul, to je celkem zásadní nedostatek.
Zdeněk Mrázek

Poslat zprávu | Profil
[#1282] | Publikováno: 08.11. 2010 - 11:19
Také mne to trochu zaskočilo. Hlavně chvíli trvalo, než jsem fintu s force update zjistil (komunikací s technickým supportem Technodatu). Proto to tu zveřejňuji. Když už to víte, není problém si nadefinovat uživatelskou ikonu a pak se jedná o jedno kliknutí myšky.
Pavol Italy

Poslat zprávu | Profil
[#3430] | Publikováno: 22.10. 2012 - 11:34
Uživatel odpovídá na příspěvek #1280:

Dobry den,chtel bych si vytvorit stejne startovaci sablony pro part a drawing,muzete prosim popsat podrobneji postup?Zkousel jsem nalinkovat text z drw. na parametr v partu, funguje mi to, ale pokud zmenim nazev partu, linka je nefunkci, resp je porad na puvodni part...jak teda zacinat novy part a novy vykres, aby se text z vykresu vzdy na
linkoval na novy part..? Dekuji


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.