Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Navrh pracoviska

Kompletní přehled příspěvků v tématu Navrh pracoviska řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
medo8

Poslat zprávu | Profil
Datum: 29.10. 2010 | Zobrazeno: 11791x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Cawte, mame v skole urobit technologicky postup suciastky a navrhnut pracovisko v 3D..a ide o to pracovisko, ze za 3 roky studia nas take neucili a teraz od nas to chcu, ale na to sa uz pomaly zvyka...hladal som aj nejake tutorialy cez google, ale nic som nenasiel...tak chcem Vas poprosit ci niekto nema s tym skusenosti...potrebujem tam nejaky univerzalny sustruh, pilu a vrtacku...za kazdu radu dakujem :)))

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1265] | Publikováno: 29.10. 2010 - 18:42
Nechci vás zklamat, třeba se někdo ozve, ale s tímhle modulem podle moc uživatelů zkušenosti nemá, resp. nebude moc firem (kromě distributorů Catie), které by měly zakoupenou tuhle licenci.
Takže nakonec to zůstane na googlu a spoustě tápání...
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1266] | Publikováno: 29.10. 2010 - 21:08
Rád pomôžem, môžem Vám nakresliť sústruh aj vertikálnu vŕtačku aj frézu. Všetko to mám totižto doma a nejaký jednoduchý 3D model nebude problém urobiť. Tak isto samotnú dielňu nieje tak ťažké nakresliť. No a potom si to proste len poukladáte ako bude treba.
Jan Randa

Poslat zprávu | Profil
[#1267] | Publikováno: 29.10. 2010 - 21:59
Ahoj medo8. Pošli mi na email dzejaar@seznam.cz přesné zadání úlohy, které jste dostali (včetně případného výkresu součásti). Zkusíme něco vymyslet. ;-)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1268] | Publikováno: 29.10. 2010 - 23:16
Ještě jednou se pro jistotu zeptám na to pracoviště. Předpokládám, že po vás chtějí vytvořit návrh (layout) pracoviště v modulu AEC Plant - Plant layout. Nebo...? Mohl byste upřesnit, co má obsahovat to "3D" pracoviště?
medo8

Poslat zprávu | Profil
[#1269] | Publikováno: 30.10. 2010 - 21:55
no tak mam za ulohu spravit odliatok (brzdovy kotuc) a potom technologicky postup na obrabanie, to vsetko mam aj pracovisko, ale nie v 3D, v prilohe je navrh iba jednoducho.

Přiložené obrázky:

medo8

Poslat zprávu | Profil
[#1355] | Publikováno: 27.11. 2010 - 15:01
cawte opat pisem...pracovisko uz mam nakreslene v catii vsetke zariadenia som si kreslil len nejak si netrufam nakreslit nejaky ten vozik na palety tak chcem sa spytat ci niekto nema nakresleny a by mi ho daroval :))) vopred dakujem
medo8

Poslat zprávu | Profil
[#1419] | Publikováno: 03.12. 2010 - 23:11
mam dalsiu otazku dufam ze dostanem aj odpoved...v ergonomics design som nasiel manekina (panacika) a v assembly by mi ho trebalo zvacsit skusal som vsetky funkcie vo vlastnostiach ale velmi sa nezvacsil...mne ho treba zvacsit aspon 5x..poradi niekto???pls...dakujem
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1420] | Publikováno: 04.12. 2010 - 08:48
Proč ho chcete zvětšovat? Postava měří po vložení nějakých 175cm, tedy tolik kolik by měla mít.

Přiložené obrázky:

medo8

Poslat zprávu | Profil
[#1421] | Publikováno: 04.12. 2010 - 12:56
Uživatel odpovídá na příspěvek #1420:


No ja viem, ale mne treba preto lebo pracovisko moje ma rozmery 20 000 x 14 000 mm, sustruh ma dlzku cca 1500 mm a treba mi toho manekina prisposobit tamtym velkostiam, lebo ak ho pridam v assembly tak ho tam ani nevidno :(
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1422] | Publikováno: 05.12. 2010 - 13:06
Docela chápu, že se na větším pracovišti může postavička ztrácet, ale pořád musí poměrově odpovídat všemu ostatnímu. Přece tam nemůžete postavit třímetrového člověka :-) !


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.