Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zobrazenie dvoch modelov v pohlade

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zobrazenie dvoch modelov v pohlade řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal Jáger

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.10. 2010 | Zobrazeno: 10460x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dá sa nastaviť zobrazenie jedného modelu v pohlade normálne a zobrazenie druhého modelu v tom istom pohlade napr. čiarkovanie? Jedná sa mi o výkres odliatku pred a po opracovaní.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1250] | Publikováno: 27.10. 2010 - 11:50
Ano, jde to. Podmínkou je, že výkres musí být nalinkovaný na sestavu a každý model musí být v samostatném partu. Pak stačí v kontextovém menu pohledu vybrat funkci Overload properties, vybrat v pohledu geometrii některého z modelů a přiřadit jí vlastnosti (barva, typ čáry, ...).
Dialog v příloze.

Přiložené obrázky:

NitraM

Poslat zprávu | Profil
[#1251] | Publikováno: 27.10. 2010 - 21:54
Pokud z nejakeho duvodu nemuzete pouzit sestavu, je jeste mozne udelat 2 itdenticke pohledy, u jednoho nastavit pozadovany typ car a pak oba pohledy prekryt.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1252] | Publikováno: 27.10. 2010 - 23:40
Uživatel cituje z příspěvku #1251:
'a pak oba pohledy prekryt.'
Jak byste to chtěl udělat? Jenom tak natáhnout přes sebe? To je podle mě dost choulostivé řešení.
To už bych si raději pohled na odlitek odizoloval, pak nastavil typ čáry a geometrii vložil jako mrtvou do druhého pohledu s obrobeným odlitkem.
Michal Jáger

Poslat zprávu | Profil
[#1254] | Publikováno: 28.10. 2010 - 08:13
Uživatel cituje z příspěvku #1250:
'#1250'
Výborne, funguje to. Ďakujem
NitraM

Poslat zprávu | Profil
[#1255] | Publikováno: 28.10. 2010 - 09:04
tak samozrejme ne to jen tak natahnout pres sebe. Je tu funkce Align view using elements, ktera je dostatecne presna, jen si stim clovek nesmi hnout. Mozna by sla nastavit urcita a stala pozice jednoho pohledu vuci druhemu, ale to jsem jeste nezkousel.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1256] | Publikováno: 28.10. 2010 - 18:58
To jsem myslel, zarovnat to přes geometrii, ale pořád se s tím dá nechtěně popotáhnout a přesnost je tatam. Takže když už (ale stejně bych nedoporučoval), tak dát přes sebe a vypnout zobrazení view frame. Pak se s tím jen tak nehne.
NitraM

Poslat zprávu | Profil
[#1258] | Publikováno: 28.10. 2010 - 19:26
vypinani view frame a zamknuti pohledu povazuji tak nejak za automaticke tak sem to nezminoval, moje chyba.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1261] | Publikováno: 29.10. 2010 - 10:54
Někdy je to samozřejmost, jindy je to, ač ne moc logicky, zakázané. Proto jsem psal, že bych to spíš neradil.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.