Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Panely nástrojů

Kompletní přehled příspěvků v tématu Panely nástrojů řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.10. 2010 | Zobrazeno: 10628x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím fórum,
určitě každého občas naštve nevyzpytatelné chování panelů s nástroji. Jejich neustálé přesunování se do neviditelných částí lišt a přeskupování lišt samotných mě dokáže i několikrát za den pěkně rozčílit. Uzamknutí pozic panelů je sice možné řešení, ale pak aby člověk měl vytažené úplně všechny toolbary, jinak se pro jednu schovanou ikonu zase musí odemykat. Také jsem zkoušel vytvořit si vlastní Workbench a do něj si natahat nečastěji používané funkce (panely) a ten pak uzamknout, ale to si zase ubírám velikost pracovní plochy.
Řešíte tohle ještě nějak jinak nebo prostě jednou za čas spustíte "Restore positions", aby se to srovnalo?

rebik

Poslat zprávu | Profil
[#1192] | Publikováno: 12.10. 2010 - 20:14
Ahoj, a hned nejedna otázka na tohle zajímavé.
Co je "Restore positions"?
Jde někam "nahrát" upravené panely tak aby se daly rychle obnovit po vymazání settingů?
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1193] | Publikováno: 13.10. 2010 - 19:10
No mne tie ikony samo od seba prestalo prehadzovať. A ani som si nevšimol že kedy. Už len čakám kedy sa mi zasa samé od seba rozutekajú.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1194] | Publikováno: 13.10. 2010 - 21:03
Uživatel odpovídá na příspěvek #1192:
V menu Customize je záložka Toolbars a v ní je funkce Restore positions. Panely nástrojů se pak přeskládají tak, jak byly po instalaci.

Rozložení panelů se ukládá do souborů FrameConfig.CATSettings a FrameGeneral.CATSettings va složce C:\Documents and Settings\..uživatel..\Data aplikací\DassaultSystemes\CATSettings\. Ty lze někam zálohovat a pak znovu nahrát.
Milan Duchek

Poslat zprávu | Profil
[#1204] | Publikováno: 17.10. 2010 - 21:53
Jelikož pracuji převážmě s objemy a plochami tak mě po čase přestalo bavit neustálé přepínání mezi Part Designem a Shape Designem, vytvořil jsem si tedy vlastní Workbench s názvem Part & Shape Design viz přiložený obrázek. Na 24" monitor jsem shromáždil všechny potřebné ikony jejichž pozici mám zamčenou. Řešení se mi osvědčilo a může být inspirací.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1205] | Publikováno: 17.10. 2010 - 22:04
Ještě tak mít ten 24" monitor...
Zkoušel jsem to také, jak jsem psal, ale 4 řady ikon už jsou celkem znát.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.