Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Name Geometrical tolerances

UživatelPříspěvek
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 14.6. 2024 | Zobrazeno: 377x
Konfigurace CATIA: R32

Text dotazu:
Dobrý den,
poradil by mi prosím někdo s tímto problémem? :)

Snažím se přejmenovat určité elementy v drawing.
Např. u dims nebo texts není problém, ale u geometetrical tolerances (GDT) nemůžu najít řešení.
Problém je, že klasické GDT.name="XXX" nelze použít, protože zde je hodnota pouze readonly s názvem např. (CATIADrawingGDT0), ale přitom Name viz. obr. je Geom.tol.1

 For Each oGDT In oGDTs

oGDT.Name = "XXX"
Next

Přiložené obrázky:

Jakub Dědík

Poslat zprávu | Profil
[#7203] | Publikováno: 17.06. 2024 - 09:21
Ahoj Pavle, mám pocit že s tímto jsem taky bojoval a pak jsem to vzdal. Ty GDT jsou dost atypicky.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7204] | Publikováno: 17.06. 2024 - 16:09
Dokumentace říká tohle. Vlastnost Name tam opravdu není. Zkusím ji načíst jako typ Object a přepsat, ale očekávám chybu.
Dám vědět, až se k tomu dostanu.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7205] | Publikováno: 18.06. 2024 - 09:22
Tak potvrzuju předchozí komentáře, nic nezafungovalo
GDT se tak dá najít jen podle jména přes Selection.Search, ale pak s tím dál nepůjde pořádně nic dělat, když se dopředu neví, jaký bude název další vytvořené...
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#7208] | Publikováno: 19.06. 2024 - 10:22
Děkuji všem za příspěvky. Je to tedy, jak jsem si myslel tj. že to nejde :)
Jakub Dědík

Poslat zprávu | Profil
[#7209] | Publikováno: 20.06. 2024 - 10:25
Ta property Name není často vlastní konkrétní třídě, ale je zděděná z AnyObject, proto jí lze skoro všude využívat. Ty GDT ji ale nevyužívají tak jak ostatní třídy. Proto je také videt v intelisense :) Navíc mám pocit že i když se dala sledovat nějaká posloupnost v nově vytvořených GDT platilo to pouze pro konkrétní instanci výkresu. Znovu otevření se ty jména generovaly od 0.

Takže pokud jste udělali třeba 20 GDT ale nějkteré smazali a zůstaly třeba tři tak pokud se znovu otevřel výkres tak ty tři byly pěkně indexovaný 1, 2, 3 a né 5, 10, 20

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7210] | Publikováno: 21.06. 2024 - 08:08
To už je skoro jako v NX. Tam se u některých features pracuje víceméně jen s indexy a je to peklo. S přeuložením se indexy přečíslují a je hotovo :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.