Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Kóta závislá na parametre ktorého pôvod je z externého súboru

Kompletní přehled příspěvků v tématu Kóta závislá na parametre ktorého pôvod je z externého súboru řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Kamil

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.10. 2010 | Zobrazeno: 10564x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Je možné to v Catii nejako urobiť? Ak áno. Ako?

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1167] | Publikováno: 03.10. 2010 - 15:44
Tak som to urobil tak že som v jednom súbore nakopíroval požadovaný parameter do CTRL+C a potom som ho v treťom súbore nalinkoval pomocou PASTE SPECIAL. Takto isto som nalinkoval parameter z druhého súboru do toho istého tretieho. Ale keď som tie dva nalinkované parametre v tom treťom súbore spočítal do interného parametru tak mi vyšlo že 15+19=30.?
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1168] | Publikováno: 03.10. 2010 - 15:52
Tak chyba bola v tom že tie parametre aj keď síce mali iné hodnoty (15 a 19) tak mali rovnaký názov a Catia mi spočítala 15 + 15. Vyriešil som to tak že som v druhom súbore ten parameter načítal do ďalšieho parametru s novým názvom a ten som nalinkoval.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1171] | Publikováno: 03.10. 2010 - 18:27
Co vlastně potřebujete? Ptáte se na možnost přirazení hodnoty kóty parametrem a pak píšete o sčítání dalších parametrů...
A máte ny mysli kótu jako constraint v modelu nebo kótu ve výkrese?
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1172] | Publikováno: 03.10. 2010 - 18:39
Už vlastne nič pretože som to vyriešil (viď. príspevok 1168). Takže tému ak k nej nemáte čo dodať, môžete uzamknúť. Inak išlo mi o to či sa dajú parametre prepájať medzi súbormi a pokusmi som prišiel na to že "dajú" len si musí človek dať pozor aby náhodou nemali ten istý názov, lebo Catia Vás pri vkladaní neupozorní na to že majú rovnaký názov.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.