Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Knihovny release 2022

Kompletní přehled příspěvků v tématu Knihovny release 2022 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 1.3. 2023 | Zobrazeno: 656x
Konfigurace CATIA: 2022

Text dotazu:
Ahoj všem,
mám prosím dotaz ohledně knihoven pro release 2022 pro práce ve vb.net.

1) nemohu najít knihovnu HybridShapeTypeLib. Je možné, že se nějak přejmovala?
2) jak prosím vyexportovat nejběžnější DLL knihnovny z daného release?
3) pokud mám nataženou knihovnu do References type COM, nechá se pak poznat pro jaký konkrétní release je?

Děkuji moc předem.

Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#7109] | Publikováno: 01.03. 2023 - 14:55
.. tak na první bod jsem již přišel. Knihovna se jmenuje CATGSMIDLItf :)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7110] | Publikováno: 01.03. 2023 - 16:51
Zdravím,

u bodu 1 jste byl rychlejší, ale tenhle nový název je už poměrně dlouho (tuším od R24)

ad2)
Nejdříve je třeba zaregistrovat release, pro který chcete tvořit knihovny (cnext.exe /regserver). Ideálně ještě předtím odregistrovat poslední registrovaný.
Po registraci natahat COM objekty a build. Ve složce release visual studia se objeví .NET DLL knihovny z natahaných COM referencí.

ad3)
U visual studia 2008 byla u COM reference vidět cesta na konkrétní release Catie, u VS2015 už to tam není. Musíte se spolehnout na to, že máte registrovanou správnou verzi Catie. Ale jinak bez problému. Pokud chcete knihovny pro R32, můžu poskytnout.
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#7111] | Publikováno: 02.03. 2023 - 06:20
.. děkuji moc.
Ještě se prosím zeptám.

Je ta registrace knihoven nutná? Pokud byla na PC např. jen verze R28 a nyní se doinstalovala verze R32, tak se automaticky zaregistrovaly knihovny z poslední verze. Nebo tomu tak není?

A druhý dotaz. Pokud už jsou registrovány nové knihovny, tak stačí u starých projektů ve VS dát v references na knihovny remove a pak zase add pro nahrání nových knihoven?

Pokud už máte připravený balíček knihoven a jste ochoten mi ho sdílet, tak bude rád.

Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7112] | Publikováno: 03.03. 2023 - 11:11
Teoreticky by se měla registrace provést současně s instalací, v tom máte pravdu, ale ze zkušeností vím, že když se některé knihovny úplně měnily (některé se přejmenovaly, jiné přibyly), takže raději provádím pokaždé odregistraci.

Jinak na to, aby makra fungovala, musí být zaregistrovaná pouze "nějaká" verze Catia. Nedávno jsem si musel doinstalovat historickou R22 a ničemu to nevadí, makra běží pořád stejně.

Pak opravdu stačí jen ve VS odebrat staré knihovny, přidat nové a na projektu Clean a Build. Dosud to dělám takhle (vloni přechod z VS2008 na 2015 kvůli nativní podpoře .NET 4.5 u Win10 ) a pořad to funguje parádně.

Přikládám balík nejběžnějších knihoven (Modeler, Part, plochy, Assembly, Drawing, KWA, Materiály, Měření, Anotace, obrábění). Jsou vytvořené ve VS2015 na rozhraní NET.4.5.

Přiložené soubory:
R32SP2HF06.ZIP

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7113] | Publikováno: 03.03. 2023 - 11:19
Ještě přikládám obrázek s odkazem COM reference na konkrétní release. Ve VS2008 byla cesta vidět přimo, ve VS2015 se objeví jako tooltip na najetí myší na konkrétní referenci, takže i tady se dá poznat, z jakého release se knihovna vytváří :-)

Přiložené obrázky:

Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#7114] | Publikováno: 03.03. 2023 - 12:41
Děkuji.
Ted už je mi to jasné.
Toho Tooltip u COM refernces jsem si vůbec nikdy nevšiml. Já jsem vždy je checkoval dané knihovny a nenajel myší na daný název knihonvy :)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.