Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Visualize in the Bill Of Material

Kompletní přehled příspěvků v tématu Visualize in the Bill Of Material řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.1. 2023 | Zobrazeno: 1142x
Konfigurace CATIA: V5-6R2020, KWA

Text dotazu:
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně možné funkcionality v CATII.
Potřebovali bychom někdy v sestavě nastavovat automaticky dle parametrů možnost zobrazení/nezobrazení dílu v rozpisce (Visualize in the Bill Of Material). Nepřišel jsem na to, jestli je toto vůbec možné nějakým způsobem řídit třeba pomocí Rules a proto se obracím sem s dotazem, jestli toto CATIE vůbec zvládá. A pokud ano, tak jakým způsobem bychom toto mohli používat

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7103] | Publikováno: 12.01. 2023 - 10:46
Dobrý den,

několikrát jsem řešil stejný problém, tj. jak u zákaznických maker použít tenhle parametr na vyloučení instancí z kusovníku - vždy bez úspěchu. Dá se přečíst a zapsat jen parametr DescriptionInst, který jediný souvisí s instancí.

Od té doby to řeším buď pomocí Hide/Show (co je vidět, jde do kusovníku, lze na úrovní sestav) anebo právě pomocí hodnoty DescriptionInst, kam se dá něco jako BOM_EXCLUDE a potom se instance z kusovníku vyloučí.
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
[#7104] | Publikováno: 12.01. 2023 - 10:50
Děkuji za vyjádření. Je to tedy bohužel tak, jak jsem předpokládal. Řešení pomocí nějaké další informace tedy vyzkoušíme a uvidíme, jestli to pro nás bude vyhovující.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.