Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Import Existing Components

Kompletní přehled příspěvků v tématu Import Existing Components řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
QWERT

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.10. 2022 | Zobrazeno: 1067x
Konfigurace CATIA: Catia V5

Text dotazu:
Zdravim...
Je mozne v Catia V5 import komponentu do zostavy na predom definovanu polohu.
Momentalne vzdy ako pidavam diel do zostavy mi diel umiestni vzdy k suradnicovemu systemu a vzdiali mi pohlad (odzoomuje).
Je mozne nejako nastavit alebo preddefinovat aby mi importovany diel vlozilo priamo tam kde sa nachadzam pohladom alebo priamo tam kde urcim nejaky bod plochu alebo podobne?
Dik za toto forum a pomoc

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7087] | Publikováno: 15.10. 2022 - 20:26
Dobrý den,

lze použít příkaz Components > Existing Component With Positioning, kdy se před vložením komponentu do sestavy otevře dialog, ve kterém si můžete určit pozici pomocí funkce Snap, popř. rovnou vytvořit nějakou vazbu.

Nic jiného nelze. Pokud použijete jen Existing Component, vždy se vloží do počátku aktivní sestavy.
QWERT

Poslat zprávu | Profil
[#7089] | Publikováno: 20.10. 2022 - 14:16
Dik, aj to Existing Component With Positioning velmi pomohlo, uz je to prehladnejsia praca pri skladani zostavy. Mimochodom... je mozne Compass nejako prednastavit v Options? Mam na mysli toto... Ak v zostave hybem s Partom tak pouzivam nato kompas tym ze ho na suciastku polozim a potom s tym taham a tocim. Tak isto som nasiel moznost Edit a Compass som si prednastavil na 50mm v posuvoch X Y a Z a pootacanie na 45 stupnov. Ale po kazdom vypnuti a zapnuti Catie sa to vyresetuje a musim tieto hodnoty v Edite zadat znova. Nieje moznost ako to zafixovat neikde v nastaveniach na stalo aby to bolo po kazdom spusteni PC v tych hodnotach? dakujem
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7090] | Publikováno: 20.10. 2022 - 16:22
Tak teď jste mě trochu dostal, protože jsem měl doteď za to, že Compass si nastavení increments pamatuje. Alespoň u mě to tak je, a proto mívám opačný problém, kdy si nastavím rotaci např. až na 90° a pak se divím, proč mi nejde pootočit součástí.

Ani příkaz Reset Compass hodnoty nevymaže, stejně tak drží po restartu.

Zkusil jsem pátrat a vypadá to, že od nějakého release Catie si to Compass prostě pamatuje. U R19 se po restartu hodnoty přírůstku vynulují, u R30 drží. Ale kdy se to změnilo po mě nechtějte vědět :-)

PS: Samozřejmě by to mohlo být i někde v nastavení, ale to jsem prošel a nikde nic takového není.
QWERT

Poslat zprávu | Profil
[#7091] | Publikováno: 21.10. 2022 - 13:10
No mam Verziu V5R20 takze asi to uz tak bude v zaklade niekde nastavene a vzdy sa mi to vyresetuje. Je mozne aby som si (i ked s tym nemam ziadne skusenosti) vytvoril makro ktore Catia prevedie po kaznom starte ?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7092] | Publikováno: 21.10. 2022 - 13:56
Chvilka hledání na webu a zdá se, že existuje řešení. Koukněte sem https://www.coe.org/p/fo/et/thread=27510


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.