Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Barvení dílů v sestavě

Kompletní přehled příspěvků v tématu Barvení dílů v sestavě řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.5. 2022 | Zobrazeno: 1609x
Konfigurace CATIA: V5-6R2020, MD2

Text dotazu:
Zdravím, měl bych jednu prosbičku o pomoc. Procházím si sestavu a chci obarvovat jednotlivé Party, zde je kus kódu na barvení:


INFITF.Selection locselekce = frmStruct.CATIA.ActiveDocument.Selection;
locselekce.Clear();

locselekce.Add(locPartDoc.Product);
VisPropertySet visprop = locselekce.VisProperties;
visprop.SetRealColor(255, 255, 0, 255);

//co je v selekci:
//MessageBox.Show(locselekce.Item(1).Type);
locselekce.Clear();


Po proběhnutí se mi Part neobarví, ale při kouknutí do Properties po proběhnutí makra, tam v combo boxu chtěná barva je, ale musím třeba zaškrtnou ještě transparentnost nebo udělat nějakou změnu a potvrdit a díl se mi již obarví. Upozorňuji, že nechci barvit jednotlivá Body v Partu, ale jen v sestavě celou položku - barva jen v sestavě. Do selekce mi šlo vkládat pouze Product. PartDocument či Part tam použít nešel. Děkuji za případnou radu či kousek kódu, který toto obarvení umí provést.

Přiložené soubory:
zmena_barvy_partu-produktu_v_s

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7073] | Publikováno: 30.05. 2022 - 09:06
Dobrý den,

kód vypadá OK, jen v parametrech funkce SetRealColor máte chybu - pořadí je R,G,B, Inheritance, tj. poslední parametr může být jen 0 nebo 1. To by mohlo zabrat, i když...

... děje se vám přesně to samé, co kdysi mě, když jsem se takto pokoušel barvit instance v sestavě. Kód proběhl, barva se přiřadila (v properties byla nastavená), ale nebyla vidět - instance měla pořád původní barvy a chovalo se to přesně jak popisujete, dokud se neudělalo něco dalšího nebo se sestava neotevřela znovu, změna barvy se neprojevila.

Popravdě nevím co pak s tím, viewer si nějak neporadí se změnou grafických vlastností pomocí kódu a nezobrazuje to, co by měl.

Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#7075] | Publikováno: 07.06. 2022 - 06:11
Problém nalezen a odstraněn. Používal jsem špatný objekt do selekce. Použil jsem PartDocument.Product, s tím že jsem si myslel, že je to to samé jako Product z kolekce Products, ale to není to samé. Děkuji za rady. Ano ten poslední parametr je 0 nebo 1, už jsem ze zoufalství zkoušel ledas co.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.