Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Analýza v Catii

Kompletní přehled příspěvků v tématu Analýza v Catii řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
messik

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.9. 2010 | Zobrazeno: 11206x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj, rád bych se zeptal zda se zde nenajde někdo zkušený kdo pracuje s pevnostní analýzou v Catii V5. Snažím se do tohoto modulu proniknout, ale velká absence tutoriálů a (pro mě) dost nepřehledný help mi dělá těžkosti. Nyní jsem narazil na problém, se kterým si nevím rady ani s helpem. A o co se jedná? Rád bych definoval sílu na určité ploše (představme si třeba podepřený nosník ). Nosník je z jedné části. Pokud chci zavést silové působení např. na celé horní ploše tak nemám problém. Ale pokud bych se rozhodl zavést silové působení jen na určité části plochy např. uprostřed tak rázem nevím jak na to. Není zde žádná hrana a dělat ji na součásti v part modulu je velice nepraktické. Lze například nějak vybrat část plochy nebo například jen uzlové body nodů na dané ploše kde bude síla působit? Jak se toto dá řešit? Moc děkuji za případnou pomoc!

Jiří Pešek

Poslat zprávu | Profil
[#1150] | Publikováno: 27.09. 2010 - 22:54

Ahoj,
myslím že stačí definovat bod ve kterém se má síla koncetrovat a potom se vybere tento bod při zadání síly (handler). Pokud potřebuješ definovanou plochu stačí udělat pad o minimální velikosti 0,1mm a tu potom vybrat pro potřebnou sílu.
JP
karel koupelna

Poslat zprávu | Profil
[#1158] | Publikováno: 01.10. 2010 - 13:50
Ahoj,
nebo přišít plochu (Sew Surface Definition) bez "Simlify geometry"
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1178] | Publikováno: 05.10. 2010 - 13:50
Něco podobného jsem řešil ještě na škole (v I-Deasu). Nakonec jsem to udělal tak, že jsem sílu přenášel přes další element (kostička), který se dotýkal dílu, který jsem potřeboval zatížit, v přesně definované ploše. Zátěžnou sílu jsem definoval na této kostičce a mezi ní a dílem jsem vytvořil pevný kontakt. Teoreticky by to mělo fungovat i v Catii, jde jen o princip.
Jan Hadzega

Poslat zprávu | Profil
[#1190] | Publikováno: 12.10. 2010 - 13:50
Tiež som riešil podobný prípad. Vytvor zostavu a následne analýzu, pozor na okrajové podmienky.
petan86

Poslat zprávu | Profil
[#4019] | Publikováno: 24.07. 2013 - 13:27
Ahoj,
chtel bych se zepatat jestli nekdo nema zkusenosti s pevnostnimy vypocty svarencu v catii, pripadne jestli do toho nemate nejake materialy..

Zatim jsem svarenc resil tak, ze jsem jednotlive dily sloucil do jednoho partu a postate ho resil jako jedno teleso... Nevim, ale jak velke chyby si dopoustim tim to usnadnenim..

Mohl by mi nekdo poradit..

Dekuji


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.