Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Založení meření do stromu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Založení meření do stromu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
Datum: 11.5. 2022 | Zobrazeno: 1814x
Konfigurace CATIA: R30

Text dotazu:
Zdravím fórum,
Jde kódem založit do stromu InertiaVolume na PartBody? Včetně přejmenování InertiaVolume na jiný název.
Případně i MeasureBetween a další měření.
Předem díky za info zda je to vůbec možné případně ukázku kódu.

JK

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7068] | Publikováno: 11.05. 2022 - 18:27
Dobrý den,

Pokoušel jsem se o to několikrát, leč marně. API se sice odkazuje na objekt Inertia, což by mělo být ono měření, ale nikdy se ni nic nevytvořilo, resp. pokus o to vždy selhal. Podle toho, co jsem vyčet ve starší dokumentaci, to možná kdysi fungovalo, ale odstranili to, a teď se dá měřit jen přes Measurable.
Jako možná alternativa mě napadá parametr s formulí pro měření, ale tam asi budou omezené možnosti.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#7069] | Publikováno: 11.05. 2022 - 18:36
Taky jsem marně prohledával. Ono se dá k údajům o měření, vážení a jiným dostat více cestami. Akorát tady potřebuji vytvořit inertia a do parametru z toho převzít Mass. Přizpůsobuji se hotovému řešení, osobně bych takto neřešil.
Díky
JK
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7070] | Publikováno: 13.05. 2022 - 13:51
Nápad by byl...sice ne 100% spolehlivost, ale někdy to také tak dělám.

1) vybrat Body pro měření
2) CATIA.StartCommand "Measure Inertia"
3) přes SendKeys poslat párkrát TAB a dostat se na tlačítko OK, pak poslat ENTER

Pokud je zatrženo Keep measure, klapne to. Pokud ne, dalo by se po prvním pokus kontrolovat, zda se vytvořilo měření, a pokud ne, pokus opakovat a zkusit ještě mezi TAB a ENTER poslat SPACE v tu správnou chvíli, aby se volba Keep measure zapnula.
Vypadá to, že kurzor vždy stojí v poli Density, tak by mělo být snadné ho přes TAB nasměrovat kam je třeba.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#7071] | Publikováno: 13.05. 2022 - 14:00
Vyzkouším..Blbý, že ještě inertia potřebuju přejmenovat. Zatím jsme nenašel způsob jak se k ni přes kod dostat. I když existuje kolekce Inertias tak pod items ji nikde nenajdu. Pouze item s názvem "Inertia of ". Asi není Inertia jako inertia.
Použil jsem tento kod:

Set objSPAWorkbench = iPart.Parent.GetWorkbench("SPAWorkbench")

Dim TheMeasurable1 As Measurable
Set TheMeasurable1 = objSPAWorkbench.GetMeasurable(iBody)

pocIner = objSPAWorkbench.Inertias.Count

For i = 1 To pocIner
Set dd = objSPAWorkbench.Inertias.Item(i)
objName = dd.Name

Next
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7072] | Publikováno: 14.05. 2022 - 21:11
Já se s tím kdysi pral úplně stejně, ne a ne to zafungovat.

Na přejmenování také občas používám dialogové okno Properties (přejmenovávám Constraint sety). Zase přes StartComand zadat Properties, poslat přes SendKeys CTRL+V (ve schránce je už název) a pak ENTER. Občas to chce malou prodlevu v kódu, aby makro nebylo rychlejší než otevření okna.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.