Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Je tento PC vhodný? Cad/Cam

Kompletní přehled příspěvků v tématu Je tento PC vhodný? Cad/Cam řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Daniel Novák

Poslat zprávu | Profil
Datum: 20.2. 2022 | Zobrazeno: 2900x
Konfigurace CATIA: V5 R20

Text dotazu:
Dobrý den, mám takový dotaz ohledně dobré sestavy. Mám notebook od asusu s Intelem i5 11gen ale grafika stojí za nic (na cady) Je to nějaká integrovaná a Intel iris xe...
Nyní můj dotaz, koukám po PC s grafikou nvidia quadro 2000, a procesorem Xenon, měl bych to vysloveně na catiu a možná další cady.
vyhlídnul jsem si tento Dell:

(nechci nový, jako student nemám tolik finančních prostředků, a stejně nové by stálo raketu

Přiložené soubory:
Snímek obrazovky 2022-02-20 17

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7040] | Publikováno: 20.02. 2022 - 18:51
Dobrý den, nevím jestli měla být specifikace v příloze, ale je tam jen obrázek jakéhosi modelu motoru :-)

Pokud chcete NTB na CAD (CATIA), podívejte se po nějakém DELLu nebo HP (osobně preferuju DELL).

U Dellů jsou to řady Precision, starší bývaly M4xxx nebo M6xxx (dnes už bych se díval minimálně na M47xx nebo M67xx, ty nižší jsou tuším 15" a vyšší 17", jinak stejné. Otázka je, jestli ty řady M ještě někde budou k sehnání. Já kupoval loni Precision 7520 s Xeonem E3-1535M, 32GB RAM a nVidií K2000M na technimaxu a dával jsem za to necelých 20k - za tu cenu paráda.
U HP to byly řady Z-Book. Všechny mívaly grafiku n-Vidia Quadro M nebo K, teď se dává tuším T1000 a vyšší, někdy i Radeon Pro WX.

Obojí není špatná volby, záleží na co natrefíte. Pokud na tom nechcete kreslit celou lokomotivu, stačí i levnější kus. Podle zkušeností vím, že HW se požadavkům Catie vyrovnalo už tak před ca 6 lety a cokoliv v tomto stáří bohatě stačí.

Důležité je, aby byl daný NTB certifikovaný pro daný CAD a byly k němu patřičné ovladače přímo pro daný CAD. Není to sice podmínka, ale někdy to pak může zlobit. Záleží, s jak velkými daty budete dělat.
Co se týká RAM, tak určitě 16GB, se 32GB nic nezkazíte. no a naprostou samozřejmostí je SSD.
Tomáš Fridrichovský

Poslat zprávu | Profil
[#7041] | Publikováno: 20.02. 2022 - 18:57
Zdravím, v prvé řadě bych řešil využití těch CADů, jsou v plánu velké sestavy? Pro běžné studentské použití jsem bez nejmenších problémů používaly notebooky s integrovanou grafikou - u prvního Aceru to byl Intel MHD 4500 i s větší sestavou nebyl problém. Dedikovaná grafika je určitě fajn, ale aby to nebylo zbytečné vyhazování peněz.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7042] | Publikováno: 20.02. 2022 - 19:02
Uživatel odpovídá na příspěvek #7041:

Souhlas, běžet to může i na kancelářském "keplu" a paradoxně nadupaný herní stroj může mít problém.

Výhoda CAD notebuků např. od toho DELLu je, že kupujete poctivý kus železa, u kterého se vám za rok neulomí panty (jaké známé "tak dlouho se jede na Aceru, až vám víko upadne" :-) a většinou se na tom dá všechno vyměnit / opravit.
Daniel Novák

Poslat zprávu | Profil
[#7043] | Publikováno: 20.02. 2022 - 19:03
Dekuji, notebook mám spis uvažuji nad PC, řídil jsem se právě Intelem xenon a grafikou nvidia quadro 2000.
32gb ram bych určitě dokoupil, a ssd bych měl mít doma (stačí 250 Gb, hodil bych na to tu catiu a fusion, a ostatní na hdd
Co jsem se ptal tak s těmito komponenty se pracuje prý dobře, měl bych to spis na takové středně velké (spíš menší) sestavy a občas scany.
Kazdopadne dekuji za odpověď a něco si z toho vezmu.
Přeji hezký večer
Daniel Novák

Poslat zprávu | Profil
[#7044] | Publikováno: 20.02. 2022 - 19:08
Ten motor jsem dělal asi 70h, ale to jsem v Catie teprve učil, jinak má to opravdu super provedení a jsem rad, ze jsem to udělal
Daniel Novák

Poslat zprávu | Profil
[#7045] | Publikováno: 20.02. 2022 - 19:10
Omlouvám se, vypadl mi odkaz PC, které jsem si našel
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7046] | Publikováno: 20.02. 2022 - 19:17
Tak jestli to chcete jako stanici, tak to se snad dá sehnat někde kolem 6-7tisíc. Kolega kupoval někdy před 2 lety a víc určitě nedával.
Daniel Novák

Poslat zprávu | Profil
[#7047] | Publikováno: 20.02. 2022 - 20:10
Právě že stanice by byla super, našel jsem okolo 7 tis pravé s tou grafikou od nvidia a xenonem.
Bohužel odkaz zde na fóru mi nějak nejde připojit
Je to obchod stil comp.CZ a název počítače lenovo thinkstation s30 xenon E5-2650
Daniel Novák

Poslat zprávu | Profil
[#7050] | Publikováno: 12.03. 2022 - 11:23
Dobrý den, nechci to dávat do nového příspěvku tak se obracím sem.
Našel jsem stanici, a u ní je na výběr mezi Nvidia quadro K2000 nebo quadro Q2000
je mezi nimi nějaký veliký rozdíl, nebo mi na catiu, solidworks a fusion bude stačit i ta „horší“ abych měl kulaté zobrazení např válce a nebyl to mnohohran...
a mohl pracovat i se scany. Procesor je Intel Xenon E5-1620v2 s taktem 3,7 GHz takže to je super
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7051] | Publikováno: 12.03. 2022 - 12:55
K2000 je úplně v pohodě, a s tímhle procesorem bych se vůbec nebál....
Daniel Novák

Poslat zprávu | Profil
[#7053] | Publikováno: 23.03. 2022 - 16:15
Dobře, děkuji mockrát


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.