Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Links of document

Kompletní přehled příspěvků v tématu Links of document řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Radek Hebeda

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.7. 2021 | Zobrazeno: 3442x
Konfigurace CATIA: V5R26

Text dotazu:
Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu s ,,chybějícími" díly v sestavě.
Při otevření sestavy se mi objeví upozornění na chybějící díly viz screen, v desku nic nescití červeně.
Díly, které catia hledá já nepotřebuji a nepostrádám, bohužel nevím jak ji přemluvit, aby linky na díly nevyžadovala.
V Edit/Links jsou díly vidět viz screen bohužel nejdou odstranit ani replacnout.

Předem děkuji za jaký kolivnápad jak se jich zbavit.
Ideálně kdyby někdo věděl, jak jsem zapříčinil jejich vznik.

Přiložené obrázky:

Jakub Dědík

Poslat zprávu | Profil
[#6997] | Publikováno: 19.07. 2021 - 12:32
Dobrý den,
tuto se stává pokud design dílu použil element z jiného dílu (plocha, bod, přímka apod.) a nebylo to z publikací nýbrž jen nakliknutím. Pak se to také může stát pokud kopírujete featury z partu do partu.

Doporučuji si projít stromy dílů a pro odhalení který díl zlobí otevírat jeden po druhém v nové catii. Pak si projít stromy a najít kde by to mohlo být - to opravit a už to po vás nic chtít nebude.
Radek Hebeda

Poslat zprávu | Profil
[#6998] | Publikováno: 20.07. 2021 - 07:02
Děkuji Vám za radu.

Bohužel to můj problém nevyřěšilo, v žádném z dílu jsem nenašel nic co by bylo od někud promítnuté( žádné geometrické sety, plane, point atd.) Když otevřu jednotlivé díly žádný z nich chybovou hlašku nevyhazuje. Pouze sestava, nějaký další napadl ?

Když překopíruji díly do nové sestavy problém zmizí. I tak by mě zajimalo jak a proč se to stalo, a jak tomu předejít.

Jakub Dědík

Poslat zprávu | Profil
[#6999] | Publikováno: 20.07. 2021 - 09:54
Pokud je to sestava tak bych se podíval na featury které jsou v ní použité. Tzn. projít si vše co se nachází zde a zobrazit si případně i formule, parametry a pod.

Catie píše že je to typ linku shape - hledal bych tedy featury co souvisí s designem.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7001] | Publikováno: 26.07. 2021 - 09:21
Dobrý den,

co jsem se dočetl na zahraničním fóru, tak shape link by měl být záležitostí pouze sestavy, tj. jak píšete, po překopírování dílů do nové sestavy problém mizí.

Pokud tohle pro vás není dostatečné řešení, mělo by to jít opravit pomocí Manage reprezentation. Zde totiž pravděpodobně došlo k nějaké chybě (použítí CGR reprezentace), a instance v sestavě se možná odkazuje na jiný než vlastní shape, který ale už není dostupný - proto ten chybný link.

Pro ujasnění: ve stromu sestavy se zobrazuje dokument, tj. fyzický soubor. Jeho "shape" je 3D geometrie. A právě shape může být nahrazen čímkoliv jiným (CGR, STEP, jiný part), takže se může zobrazovat úplně jiná geometrie než je v dokumentu ve stromu. K tomuto "přepínaní" slouží fce Manage representation - v kontext menu instance.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.