Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Rybina

Kompletní přehled příspěvků v tématu Rybina řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.7. 2021 | Zobrazeno: 3380x
Konfigurace CATIA: V5R24

Text dotazu:
Dobrý den

Jak nejlépe vymodelovar puškařskou rybinu na obecné ploše? Není na to nějaké free makro?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6986] | Publikováno: 07.07. 2021 - 12:23
Dobrý den,

pokud potřebujete daný profil protáhnout po obecné ploše, tak připadá v úvahu asi jedině funkce Sweep. Profil se dá řídit pomocí Laws, jak velikost, tak orientace.

Podívejte se do tohoto článku, čeho lze se Sweepem dosáhnout.

Makro by se muselo napsat, ale zcela jistě to jde udělat i bez něj, resp. v tom nevidím smysl.
Jakub Dědík

Poslat zprávu | Profil
[#6987] | Publikováno: 07.07. 2021 - 13:36
Pokud se rybinou myslí tuto



tak mě napadá to udělat přes patterny do čtverce (obdélníka) a pak ořezat požadovaným tvarem. Na tuto skutečně není potřeba makra ani nějakého složitého postupu. Prostě udělat to tak jak to dělá fréza.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6988] | Publikováno: 07.07. 2021 - 16:11
Na Law bohužel nemám licenci. Zkoušel jsem přes power copy vytvářet jednotlivé profily tažením náčrtu po křivce a narazil jsem na problém. Potřebuji náčrty mít parametrické ze stromu, ale power copy mi bohužel ty náčrty vytváří bez formule. Potřebuji prostě tvar rybiny měnit v parametrech stromu abych tvar rybiny co nejvíce přiblížil originálu. A od toho mám bohužel jen fotky, tak to musím nějak doladit od oka.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6989] | Publikováno: 08.07. 2021 - 11:13
Tak jsem to nějak vymodeloval. Strašná práce. Bohužel, jsem nepřišel na to, jak v náčrtu zachovat formule při powercopy. Naštěstí mi to vyšlo na poprvé, jak jsem si představoval. Je to pěkný žrout paměti, výsledný stp má 50MB.

Přiložené obrázky:

Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6990] | Publikováno: 09.07. 2021 - 11:07
Tak bohužel zákazníkovi se hloubka rybiny nelíbila. Musel jsem to přes dvě hodiny editovat. Přitom by stačilo ve stromu změnit jen parametr hloubky a úhlu. Poradí mi někdo, jak donutit powercopy aby v náčrtu zachovala ty formule?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6991] | Publikováno: 11.07. 2021 - 21:29
Mělo by stačit, když formule bude součástí power copy, tj. vybrat ji k Body (geometrii), co se kopíruje. Anebo se se dá formule přesunout do Body, i bez licence KWA.

1) vytvoříte set v Body
2) pomocí copy paste se dá do setu zkopírovat formula set. pak se vymaže jeho obsah (duplicitní existující formule)
3) ty správné formule se do tohoto setu přesunout přes Reorder (pr. tlačítko nad formulí)

Pak by se formule mohly kopírovat v rámci celého Body / setu.

PS: Jinak slušná práce
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#7000] | Publikováno: 20.07. 2021 - 14:31
Děkuji.
Bohužel se mi to PowerCopy s parametry nevede.

Přiložené soubory:
POWERCOPY_S_PARAMETRY.CATPart



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.