Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Makro - porovnání dílů

Kompletní přehled příspěvků v tématu Makro - porovnání dílů řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Petr

Poslat zprávu | Profil
Datum: 14.4. 2021 | Zobrazeno: 3965x
Konfigurace CATIA: V5R2018

Text dotazu:
Zdravim,
přemyšlim nad macrem na porovnání dvou plechových dílů.
Našel jsem na internetu nějaké komerční řešení, ale to mě asi do firmy nepořídí...

viz:link

Teď to dělám tak, že si díly nahraji do jedoho produktu a obarvím a dělám fotky do prezentace..

Chtěl bych to nějak zautomatizovat, aby mě to netrvalo tak dlouho..

Díky za každou radu

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6962] | Publikováno: 14.04. 2021 - 14:01
Dobrý den,

v rychlosti mě napadají dva různé způsoby:

1) vámi navržené obrázky překrývajících se dílů, kde bude mít každý jinou barvu
Zde vidím jako problém "inteligentní" automatické natáčení modelu tak, aby se vytvořily skutečně relevatní obrázky, ze kterých půjde něco poznat, a neměl jste nakonec hromadu bordelu, který bude k ničemu.

2) využití geometrie dílů
Pokud byste nebazíroval na rozdílech menších než 0,01mm, zkusil bych to následovně:
Z jednoho dílu vytvořit extract, offsetovat ho řekněme o 0,01mm (to Catii stačí, aby se myslela, že jsou to dvě různé plochy a mohla s nimi dál bez problémů pracovat), a pak takto připravenou plochou oříznout druhý díl. To co z něj zbyde, je to co v prvním dílu chybí.
Když to pak uděláte i obráceně (extract z druhého a oříznutí prvního), získáte to co je v prvním dílu navíc.

Operace by šly 100% automatizovat a stačila by běžná licence (MD2). Zbytky dílů by se daly obarvit podobně jako u nástroje co byl ve videu.

Naprosto zásadní je offset extractu o nějakou minimální hodnotu, jinak nepůjde díly ořezávat. Místo plochy a Splitu by to asi stejně šlo i boolean operacemi, podmínka offsetu ale zůstává. Omezení tedy bude jen na tom, zda se u složitějších tvarů podaří vytvořit offset.
Jakub Dědík

Poslat zprávu | Profil
[#6963] | Publikováno: 14.04. 2021 - 15:17
Kdysi dávno jsem přišel na jednu analýzu v sestavách. Distance and Band Analysis
Sice pro to není určená, lze však také porovnávat díly mezi sebou a vidět odlišnosti.
Další je možnost využití přímo funkce Compare Products z DMU Space Analysis

Na rychlou tvorbu obrázků je nejepší používat Capture a neukládát obrázky jednotlivě ale házet to do albumu a ten na konci práce vykrást tak jak potřebuji do prezentace. Máte fotky hotový během pár minut ...

Přiložené obrázky:

Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#6964] | Publikováno: 15.04. 2021 - 08:28
V knihe od Jansena :

Je podobne makro na porovnanie dielov medzi verziami. Nasledne tam tusim je aj makro na robenie obrazkov a hadzanie primo do office PWRPNT-u. Len to treba skombinovat , uz podla preferencii uzivatela..
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#6965] | Publikováno: 15.04. 2021 - 18:23
Kniha je od Hansena....sorry.
Petr

Poslat zprávu | Profil
[#6966] | Publikováno: 16.04. 2021 - 07:02
Z dravím,
od Hansena jsem našel jen tuto knihu, je to ona?

http://www.amazon.com/Applied-CATIA-V-5-R15-Author/dp/B00F44TV84/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=catia+macro&qid=1618549112&sr=8-5



Děkuji
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#6968] | Publikováno: 22.04. 2021 - 19:52
je to tato ...
Ale je to v nemcine, neviem ci vysiel anglicky preklad
Odkaz


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.