Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Axis v PowerCopy

Kompletní přehled příspěvků v tématu Axis v PowerCopy řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
Datum: 29.1. 2021 | Zobrazeno: 4364x
Konfigurace CATIA: V5-6 R2018 KWA

Text dotazu:
Dobrý den, chtěl bych vědět, jestli je možno nějakým způsobem vložit do PowerCopy Axis system, na který by se pak vkládaný díl ustavil. Mě se toto nedaří. Jelikož je nutno mít nějakou plochu, na níž se modeluje, tak se mi stále vybírá pouze tato plocha a ustavovací bod, na nějž je navázána skica. Je nějakým způsobem tedy možno vybírat Axis System v PC?
Mouu modelovaní díl v příloze.
Děkuji

Přiložené soubory:
Kruhovy_nalitek_VW_39V_1213-AX

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6915] | Publikováno: 29.01. 2021 - 15:49
Dobrý den,

dostat do PowerCopy Axis system tak, aby byl vstupem skutečně celý AS a ne jen jeho rovina (jak B-REP element) se mi nikdy nepodařilo. Šlo by to asi jen v případě, že by se žádná z jeho rovina (nebo počátek) dále nepoužila.

V příloze příklad PC s jedním Point, která má jako referenci celý Axis system. Jakmile se ale použije jeho rovina (nebo osa), ihned se do vstupu PC zařadí jako plane (line).

Je to v mnoha případech dost omezující.

Přiložené obrázky:

Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
[#6916] | Publikováno: 01.02. 2021 - 05:49
Děkuji za informaci. Bohužel je to tak, jak jsem si myslel. Takže jak řekl klasik Jára Cimrman: Myšlenka zajisté dobrá, výsledky nebyly dobré. :-)
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
[#6944] | Publikováno: 16.03. 2021 - 09:07
Dobrý den, tak ještě otevírám znovu tuto debatu. Po kontultaci s dalšími pracovníky jsme přišli na to, jak dostat do Powercopy Axis systém. Je nutné vytvořit si pomocnou rovinu, která je tvořená 3 body a tyto body jsou vytvořené přes zadané koordináty a osový systém, takže jejich vstupem je opravdu pouze osový systém. Nesmí být totiž nic navázáno buď na výchozí roviny nebo na některou rovinu Axis systému.
A pokud potřebujeme nějakou čáru ve skice definovat třeba jako rovnoběžnou, tak ji nesmíme vázat na nějakou osu Axis systému, ale je opět je nutno vytvořit si nějakou úsečku třeba s použitím bodů, z nichž je definována rovina.
V příloze je takto vytvořený díl.

Přiložené soubory:
Kontrolni_nalitek.CATPart

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6945] | Publikováno: 16.03. 2021 - 13:19
Díky za příspěvek, vyzkoušeno, funguje. K těm třem bodům stačí přidělat dvě úsečky a z nich pak další, již system plně použitelný Axis system. Trochu kostrbaté, ale účel splněn :-)
Libor Špaček

Poslat zprávu | Profil
[#7158] | Publikováno: 02.08. 2023 - 09:39
dobrý den
dnes jsem se vrátil k tématu a zjistil jsem toto:
jako první vytvořit Axis Systems, kde se zadá jen Reference Axis System a to požadovaný AS_VSTUP
Vytvořený Axis System lze již používat pro tvorbu geometrie.
AS_VSTUP je pak jako vstup Power Copy

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7159] | Publikováno: 02.08. 2023 - 13:12
Uživatel odpovídá na příspěvek #7158:
Tak teď jste mě trochu naštval :-)
Já to zkoušel tolikrát obejít a přitom stačilo tak málo. Škoda že už mám tolik PC s tou pomocnou geometrií.....

Díky za tip, paráda.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.