Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

schází font v CATII Drawings

Kompletní přehled příspěvků v tématu schází font v CATII Drawings řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
Datum: 4.11. 2020 | Zobrazeno: 4386x
Konfigurace CATIA: R26

Text dotazu:
Kdysi jsem používal v gafickém návrhu font TW Cent MT Condensed. Je to truetype a když ho znovu doinstaluju do systému Catia ho ani po restartech stále nezná. Ve Wordu je vybiratelný tj. v systému je.
Skleroza zapracovala, nepamatuji už postup z minula. Font tam prostě byl, release je už vyšší ale to by nemělo vadit.
Předem díky za rady..
JK

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6871] | Publikováno: 04.11. 2020 - 10:22
Dobrý den,

řešil jsem nedávno to samé. Upřesním, bylo na W7 a jen jsem potřeboval stávající font aktualizovat.

Chyba byla v tom, že jsem neodebral původní font, a po instalaci původní zůstal a nový se nainstaloval jako "název fontu_1". Po odinstalaci fontu, smazání všech jeho klonů z předchozích pokusů instalace a po nové instalaci se teprve začal používat aktualizovaný.

Poznámka: V CATII musí být zatržena volba Use system True type fonts v Options a font musí být také povolený v použitém standardu. Zkuste ISO, tam to není nijak omezené.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#6872] | Publikováno: 04.11. 2020 - 11:12
Jedu na WIN10. První pokus o instalaci fontu, takže klony nečekám..Volba zaškrtnutá.
Jedině ještě restart PC ale to mi příjde úchylné když v MS office font je..
ISO používám. V příloze dávám font, kdyby jste měl prostor..
díky

Přiložené soubory:
TCCB____.zip

Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#6878] | Publikováno: 24.11. 2020 - 13:47
Catia potřebuje nový font do své cesty:
CATFontPath=C:\Program Files\Dassault Systemes\B28\win_b64\resources\fonts

V mém případě do složky "TrueType".
Je mi to trochu záhadou ale zřejmě si při instalaci systémové fonty kopíruje sem. Fonty dodatečně instalované už se musí dát ručně..
Pak je font vybiratelný v drawingu..
Ne všechny fonty ale pak fungují, třeba se zobrazují místo znaků jenom čtverečky.

JK
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6880] | Publikováno: 24.11. 2020 - 20:28
Mě při posledním pokusu stačila skutečně jen instalace ve Win. Samozřejmě CATIA se spouštěla až pak, jinak restart.

Problém byl až při updatu fontu (používáme pro 3D text font automotive, kde jsou loga automobilek, a čas od času je třeba nějaké chybějící přidat), kde se i po instalaci ve Win (v MS Office dostupný hned), al v CATIA nic nezměnilo.

I když jsem odmazal vše ve Win složce s fonty, stejně jsem v jednom případě musel, jak píšete, nahrát font do složky fontů CATIA.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6881] | Publikováno: 24.11. 2020 - 20:28
Mě při posledním pokusu stačila skutečně jen instalace ve Win. Samozřejmě CATIA se spouštěla až pak, jinak restart.

Problém byl až při updatu fontu (používáme pro 3D text font automotive, kde jsou loga automobilek, a čas od času je třeba nějaké chybějící přidat), kde se i po instalaci ve Win (v MS Office dostupný hned), al v CATIA nic nezměnilo.

I když jsem odmazal vše ve Win složce s fonty, stejně jsem v jednom případě musel, jak píšete, nahrát font do složky fontů CATIA.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6882] | Publikováno: 24.11. 2020 - 20:30
Mě při posledním pokusu stačila skutečně jen instalace ve Win. Samozřejmě CATIA se spouštěla až pak, jinak restart.

Problém byl až při updatu fontu (používáme pro 3D text font automotive, kde jsou loga automobilek, a čas od času je třeba nějaké chybějící přidat), kde se i po instalaci ve Win (v MS Office dostupný hned), al v CATIA nic nezměnilo.

I když jsem odmazal vše ve Win složce s fonty, stejně jsem v jednom případě musel, jak píšete, nahrát font do složky fontů CATIA.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.