Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Jak pomocí klávesových zkratek či příkazů volat různé fce

Kompletní přehled příspěvků v tématu Jak pomocí klávesových zkratek či příkazů volat různé fce řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 16.9. 2010 | Zobrazeno: 12720x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj,
pokud bych chtěl volat toto např. viz příloha. Jak to udělat jednoduše ?
Nejde mi přímo o tenhle příklad, ale tak všeobecně...

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1121] | Publikováno: 16.09. 2010 - 09:55
To je velmi snadné. V menu Tools zvolte Customize. Dále v záložce Commands vyberte příkaz, kterému chcete přiřadit klávesovou zkratku a tlačítkem Show properties si zobrazte další možnosti. Úplně dole je pak pole Accelerator - ona kláv. zkratka. Buď si ji nadefinujete stiskem kláves (či kombinací) nebo klikněte na Others a vyberte si klávesu ze seznamu. Vše je dobře vidět na obrázku.

Přiložené obrázky:

Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1122] | Publikováno: 16.09. 2010 - 09:57
Díky za rychlou odpověď a omlouvám se za začátečnické "hloupé" dotazy...
Jan Randa

Poslat zprávu | Profil
[#1125] | Publikováno: 16.09. 2010 - 14:55

Dovolil bych si ještě rozšířit položený dotaz: tak jako se nastavují úrovně zobrazované ve stromu viz obrázek, šlo by nastavit kl.zkratky např. SHIFT+1 pro zobr.úrovně 1, SHIFT+2 pro úroveň 2, atd.?

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1126] | Publikováno: 16.09. 2010 - 15:06
V příkazech, které mají svá dialogová okna to asi nejde. Řešil jsem nedávno to samé v makru. Nakonec jsem to vyřešil pomocí Center graph, což se mi zdá i praktičtější.
Aleš Smékal

Poslat zprávu | Profil
[#2063] | Publikováno: 20.06. 2011 - 20:23
Dobrý den,
ctěl jsem se zeptat jestli jde přiřadit příkaz třeba pro čáru "L", mám zkušenost s Inventorem, kde to takto fungovalo. Když jsem to zkoušel přes Tools dálele Customize a Commands. Tak u některých příkazů je možno políčko pro zkratku vybrat, ale zrovna u čáry nebo u kružnice to nelze. Můžete mi nějak poradit? Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2064] | Publikováno: 21.06. 2011 - 20:20
Zapomněl jste dodat jakou "čáru" máte na mysli. Jestli jde o line v Drafting, nebo line v PartDesign.
Každpádně pokud v menu Customize nelze funkci přiřadit klávesovou zktratku, nic s tím asi nesvedete. Jediné, co vám můžu poradit (což ale předpokládám budete znát) je aktivace opakování funkce po jejím dokončení. To se provede dvojklikem na ikonu funkce - ta se pak po dokončení automaticky vyvolá znovu.
Je mi jasné, že stisk klávesy je rychlejší než najetí myší a kliknutí, ale pokud potřebujete vytvořit více čar najednou, určitě to pomůže.
Aleš Smékal

Poslat zprávu | Profil
[#2066] | Publikováno: 22.06. 2011 - 17:13
Omlouvám se za neúplnou otázku. Ano, měl jsem na mysli line v Draftingu. Dvojklik znám. Nicméně, děkuji za odpověď.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2067] | Publikováno: 22.06. 2011 - 20:57
Teď jsi nejsem jistý, ale myslím že line v draftingu zrovna šlo přiřadit klávesu. Určitě to nešlo u line v part designu.
Aleš Smékal

Poslat zprávu | Profil
[#2068] | Publikováno: 22.06. 2011 - 21:19
Dobře, děkuji. Zkusím se na to ještě podívat.
Tomáš Marek

Poslat zprávu | Profil
[#6396] | Publikováno: 16.01. 2018 - 11:43
Mám ještě jeden problém, klávesy mám"nabindované" ale nemůžu je použít, protože se aktivuje příkazový řádek a píš se do něj. Nevíte o nějakém řešení?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6397] | Publikováno: 16.01. 2018 - 12:11
Máte to v kombinaci s ALT+... nebo CTRL+...? Pokud máte jen samotné klávesy, půjde to vždy jako command do příkazového řádku.

Samostatně lze použít snad jen funkční klávesy Fx.
Tomáš Marek

Poslat zprávu | Profil
[#6399] | Publikováno: 16.01. 2018 - 12:53
Nemám, ale kolegům v práci to někdo udělal..resp. konkrétně na příkaz Hide/Show mají "nabindovaný" mezerník jako jedno tlačítko...já v catii dělám poze měsíc takže nedokážu říct kde je zakopaný pes
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6400] | Publikováno: 16.01. 2018 - 17:44
Na hide / show bývalo F3, ale od jisté verze je to rezervované pro něco jiného, tak se dá použít ještě F8.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6401] | Publikováno: 16.01. 2018 - 20:00
Nebo si zkopírujte nastavení od kolegů - podívejte se do které složky si Catia ukládá a zkopírujte se soubory FrameCongig.CATSetting a FrameGeneral.CATSetting - v těchto dvou souborech jsou uloženy (kromě rozložení toolbarů a ikon) i klávesové zkratky.
Aderitto

Poslat zprávu | Profil
[#6591] | Publikováno: 10.12. 2018 - 12:57
Dobrý den, rád bych si nastavil určité klávesové zkratky, ale "F" funkce jsou již obsazené a nelze je změnit. Existuje nějaká možnost, jak je odemknout a změnit? Například funkci Collapse All si chci dát pod F4, ale tato klávesa je již zabraná jinou funkcí - viz příloha

Přiložené obrázky:

Tomáš Hlavačka

Poslat zprávu | Profil
[#6592] | Publikováno: 10.12. 2018 - 17:16
Uživatel odpovídá na příspěvek #2067:

Dobrý den,

pokud máte aktivní workbench drafting, tak vám půjde přiřadit klávesová zkratku k funkci line. Jen jak psal pan Cinert nelze použít pouze písmeno L, ale kombinaci (viz. příloha).

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.