Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Boundary Definition

Kompletní přehled příspěvků v tématu Boundary Definition řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Martin Halaška

Poslat zprávu | Profil
Datum: 18.8. 2020 | Zobrazeno: 4829x
Konfigurace CATIA: V5-6R2019

Text dotazu:
Dobrý den,

běžně kontroluji uzavření plošné geometrie příkazem Boundary Definition. Uzavřená geometrie = hláška, že je geometrie uzavřená. Nyní mi příkaz "nefuguje" i když je geometrie uzavřená, označuje hranice plochy, na kterou kliknu.

Nevíte, čím by to mohlo být?

Děkuji.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6823] | Publikováno: 18.08. 2020 - 16:15
Dobrý den,

napadají mě dvě možnosti:

1) v Joinu chybí jedna strana krychle - ale to byste snad poznal

2) dotčená plocha co se na ní tvoří hranice by musela být zvojená, tj. dvě identické plochy přes sebe. To se ale stává spíše u importované geometrie (kde je velký počet menších plošek) a ke zdvojení dojde při importu

Druhou možnost neodhalí ani volba Check manifold v Joinu.
Martin Halaška

Poslat zprávu | Profil
[#6824] | Publikováno: 19.08. 2020 - 10:57
Uživatel odpovídá na příspěvek #6823:


Bohužel mi tato funkce takto "nefunguje" celkově na jakémkoliv díle. Co mě ještě zaujalo je červená ruka reprezentující myšítko při výběru. U kolegy na PC, kterému to funguje je myšítko ruky bílé. Obrázek v příloze.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6826] | Publikováno: 19.08. 2020 - 13:28
Ještě mě napadá, jestli se takhle divně nechová HybridDesign, který máte podle obrázku evidentně zapnutý.

Stane se to samé v při výběru jiné plochy na Joinu? Když tvoříte Join, zobrazuje se ta samá hranice při Preview?
Martin Halaška

Poslat zprávu | Profil
[#6827] | Publikováno: 19.08. 2020 - 14:46
Když tvořím Join vše je v pořádku.

Před chvílí jsem příšel na to, že když Join nejdříve vyberu ve stromě a pak kliknu na příkaz Boundary, tak to funguje...

Přiložené obrázky:

Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6828] | Publikováno: 19.08. 2020 - 17:15
Zdravím,
Trochu mimo otázku, možná to znáte, ale kdyby ne: Pomáhá mi najít hrany geometrie, že si v nastavení grafiky dám okraje plochy silnější čarou a třeba fialově, nebo něco jiného kontrastního...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6829] | Publikováno: 19.08. 2020 - 17:26
Dobrý den,

už je to jasné, já nějak přehlédl informaci o červeném "myšítku" při výběru. Máte přepnutý filter na "geometrical element" místo "feature" a proto vám to vybírá face na Joinu a ne celý Join.

Stačí přepnout zpět, viz obrázek.

Přiložené obrázky:

Martin Halaška

Poslat zprávu | Profil
[#6830] | Publikováno: 20.08. 2020 - 06:38
To: Milan Frýba: rozumím, určitě zajímavé řešení, nicméně je pro mě vždy nejdůležitější hláška, že je plošná geometrie uzavřená.

To: Jan Cinert: TO JE ONO!!! Děkuju za radu a ušetření dalších nervů :)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.