Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Nastavení průhlednosti součásti ve výkresu sestavy.

Kompletní přehled příspěvků v tématu Nastavení průhlednosti součásti ve výkresu sestavy. řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomáš Jaroš

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.8. 2020 | Zobrazeno: 673x
Konfigurace CATIA: V5

Text dotazu:
Dobrý den,
nedokázal byste prosím někdo poradit, jakým způsobem je možné zprůhlednit díl ve výkresu sestavy? A to takovým způsobem, aby šly vidět pouze hrany dílu na povrchu a součásti pod ním, aby nebyly vykresleny jako skryté hrany.

Děkuji,
TJ.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6822] | Publikováno: 11.08. 2020 - 08:17
Dobrý den,

z jakého důvodu tohle potřebujete? Já si úplně nedokážu představit výsledek, protože pak by je jednalo o velkou změť čar. I kdyby se tottiž díl nejblíže k vám (z perspektivy pohledu) zobrazil bez skrytých čar a pak všechny pod ním (dílů je předpokládám více), vůbec byste nepoznal jaká čára k čemu patří.

Teoreticky by se to dalo udělat tak, že by každý díl uvnitř byl zobrazen jinou barvou a to udělat lze, ale práce přes neviditelné hrany.

To co požadujete podle mě není v catii možné, a asi by to nešlo ani z principu, protože neexistuje možnost jak určit, co by se mělo zobrazovat bez skrytých hran a co s nimi.

Můžete využít funkce částečný řez (Breakout view) a pohrát si s barvami přes Overload properties.

Další možností je nastavit průhlednosti a barvy ve 3D a použít styl vykreslování nastavený na Raster. Pak bude pohled vypadat spíše jako obrázek ze 3D a bude vidět i dovnitř sestavy.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.