Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zjistění stavu Hide/Show

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zjistění stavu Hide/Show řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Dave Dave

Poslat zprávu | Profil
Datum: 17.10. 2019 | Zobrazeno: 5765x
Konfigurace CATIA: V5-V6R2014

Text dotazu:
Dobrý den,
nemáte někdo zkušenosti se zjištěním stavu show/hide u body, partu, productu? Pro zjištění stavu používám selekci a poté VisProperties,GetShow. Akorát na větších sestavách je tento postup časově náročný. Zkoušel jsem i (CATIA.Refresh.Display=False), ale to nepomohlo.

For i = 1 To oBody.Count
Set oSelectBody = oBody.Item(i)
oSelection.Clear
oSelection.Add oSelectBody
Set Vis = oSelection.VisProperties
Vis.GetShow VisShowState
oSelection.Clear
If VisShowState = 0 Then

End if
Next i
Děkuji za radu.

Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6729] | Publikováno: 18.10. 2019 - 09:49
Pokud máte na mysli psaní makra, tak to vám nepomohu.
Asi úplně nerozumím, jak stav zjišťujete. Nemyslíte Graphics properties wizard? Tam se dá zjistit snadno co a kde je zhasnuté.

Přiložené obrázky:

Dave Dave

Poslat zprávu | Profil
[#6730] | Publikováno: 19.10. 2019 - 20:17
Dobrý den,

děkuji za radu, ale potřebuji právě pomocí makra. Jedná se mi o to, že potřebuji zjistit objem jednotlivých body v sestavě a chci si ošetřit ať mi do výpočtu nevstupují skryté body, party nebo sestavy. Výsledek si zobrazuji do excelu, kde mám na řádku: název body, jeho objem a v jakém partu se nachází.

Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6731] | Publikováno: 23.10. 2019 - 11:03
Dobrý den,

a co místo procházení sestavy použít nějakou vhodnou vyhledávací syntaxi? Třeba najít všechny viditelná Body, hodit je do seznamu a pak postupně procházet (filtrovat již ta změřená). U Body lze snadno nalézt jeho rodiče (Produkt), a z těchto informací pak sestavit tabulky Produkt (Part) - obsažená Body se změřenou hmotností atd.

Procházet celou sestavu není vždy nutné, pokud nepotřebujete znát celou strukturu podrobně. Důležité je také dělat si seznam již zpracovaných Partů/Body, aby se neměřily zbytečně vícekrát.

Jiný efektivnější postup jsem nenašel.
Dave Dave

Poslat zprávu | Profil
[#6732] | Publikováno: 25.10. 2019 - 20:51
Dobrý den,

děkuji za radu. Určitě vyzkouším až budu kontrolovat jednotlivé Party, to by mohlo být dost rychlé. Nyní, ale potřebuji procházet sestavu podrobně a podle úrovní zapisovat do excelu. Metodu VisProperties jsem zatím obešel tím, že ze sestavy udělám AllCatPart, kde všechny viditelné body obsahují v názvu celou cestu až k vrcholové sestavě např:
45681C13, SEDADLO ÚPLNÉ.1\45687C21, OPĚRKA.2\4568D22, UCHYCENÍ.1\PartBody
Pak už jen v excelu pomocí lomítek roztřídit text na jednotlivé úrovně.
Třeba se někomu tento postup bude hodit.



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.