Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

vytvoření částečného řezu v řezu

Kompletní přehled příspěvků v tématu vytvoření částečného řezu v řezu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
siklan

Poslat zprávu | Profil
Datum: 10.7. 2019 | Zobrazeno: 6593x
Konfigurace CATIA: v5 (konfiguraci si nepamatuji)

Text dotazu:
Ahoj, narazil jsem na malý problém při tvorbě výkresů sestav. Popíšu ho např. na výkresu převodovky. Mám převodovku kterou vytvořím pohled v řezu. Z řezu chci vyřadit hřídele (provedu přes overload properties - do not cut....). Následně chci udělat na hřídeli částečný řez např. kvůli peru, ale to už nelze kvůli nastaveni do not cut..... Nevíte jak by se toto dalo vyřešit? Podle mého je to běžná věc při tvorbě technické dokumentace, ale nepřišel jsem na to jak postupovat v tomto případě. Doufám, že jsem dotaz napsal srozumitelně.
Předem děkuji za reakce.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6693] | Publikováno: 11.07. 2019 - 10:10
Dobrý den,

požadavek je naprosto jasný a samozřejmě se nejedná o nijak neobvyklou záležitost. Bohužel Catie v tomto případě nabízí jen omezené možnosti. Většinou je to tak, že když se použije nějaký pokročilý způsob zobrazení (např. ono do-not-cut), automaticky to vyřadí další možnosti. Něco se kombinovat dát, jiné kombinace jsou zapovězené.

Ve vašem případě to tedy, alespoň podle mých zkušeností, v jednom pohledu vyřešit nelze. Pokud v Overload properties zakážete řez, ani následné Breakout se do této součásti nezakousne.

Řešením je vytvoření detailu - pokud použijete funkce Detail view (ne Quick detail), zpropaguje se Breakout, který je definovaný na původním pohledu, přesto že se nijak neprojeví, do tohoto detailu. U Quick detailu se naopak nic nestane, jen se zobrazí výřez oblasti v daném měřítku.

Na obrázku v příloze jednoduchý příklad.

Přiložené obrázky:

siklan

Poslat zprávu | Profil
[#6697] | Publikováno: 11.07. 2019 - 12:26
Uživatel odpovídá na příspěvek #6693:

Děkuji za radu.
Carlos.H

Poslat zprávu | Profil
[#6698] | Publikováno: 11.07. 2019 - 16:37
Dobrý den,
pokud opravdu chcete částečný řez tam, kde to Catia už nechce dovolit, občas může pomoci vytvořit si pomocný pohled, kde tato omezení nejsou, tam provést požadovaný částečný řez a pomocí funkce Aply Breakout (viz obr.) toto přenést do cílového pohledu.

Přiložené obrázky:

siklan

Poslat zprávu | Profil
[#6699] | Publikováno: 17.07. 2019 - 15:15
Bohužel Vámi popsaný postup mi nefunguje


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.