Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Catia Union Trim preview

Kompletní přehled příspěvků v tématu Catia Union Trim preview řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Filip Vambera

Poslat zprávu | Profil
Datum: 6.6. 2019 | Zobrazeno: 267x
Konfigurace CATIA: V5-6R2018

Text dotazu:
Hezký den,
Po přechodu z R16 na R18 se změnilo chování Union Trim Boolean funkce. Dřív byly faces vybrané jako remove fialové, jako keep bleděmodré, výsledek se zobrazil až po provedení operace, nebo po stisknutí Preview.

Nyní (R18) se preview provádí automaticky po každém výběru jako transparentnost oblastí které zmizí, vybrané plochy jsou označené pouze žlutým odkazem.

Je tohle chování někde vypnutelné v konfiguraci? Preview transparentností po každém kliku je tak náročné, že čekací čas u složitých věcí je neakceptovatelný.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6673] | Publikováno: 10.06. 2019 - 12:25
Dobrý den,

v nastavení jsem nic nenašel a pokud k tomu nebyla určená nějaká další "tajná systémová proměnná", bude to zřejmě nové chování této verze. Samotnou průhlednost lze uvítat, i když de facto nahrazuje funkci preview.

Na druhou stranu může vadit horší přehlednost (při editaci není hned jasné, která plocha je vybrána) a pokud jak píšete se celý proces zpomaluje, je nové chování spíš horší než lepší.

Byla by odpověď od někoho z DS?
Filip Vambera

Poslat zprávu | Profil
[#6674] | Publikováno: 12.06. 2019 - 21:39
Uživatel odpovídá na příspěvek #6673:


Ano, zpomalení je citelné u složitých věcí a výběrů mnoha ploch - něco jako kdyby člověk mačkal po každém kliku preview. Jinak by se to uvítat i dalo - nebýt zpomalení a navíc zmatení barev, kde u některých funkcí zůstává koncept fialová/bleděmodrá, žlutá pro ztracenou definici, u této žlutá ukazuje (trochu nepřehledně, pouze textem) plochy vybrané bez rozlišení zda jde o keep, nebo remove.

Tohle tak trochu v této verzi nutí boolean union trim vůbec nepoužívat a jak jen to jde obcházet (což špatný zvyk být nemusí).
Ještě zkusím COE, a nainstalovat pokusně ještě vyšší verzi - třeba to opustili, nebo naopak zlepšili - pak jen čekat až se stane aktuální.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6675] | Publikováno: 13.06. 2019 - 12:38
Tak bohužel, jedná se skutečně o systémové chování CATIA ... zatím nelze nijak přenastavit.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.