Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Upřesnění řezu v drawing

Kompletní přehled příspěvků v tématu Upřesnění řezu v drawing řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Daniel Kudrna

Poslat zprávu | Profil
Datum: 6.4. 2019 | Zobrazeno: 6732x
Konfigurace CATIA: V5R20

Text dotazu:
Dobrý den,
potřeboval bych, když mám sestavu a chci jí dát do 2D, tak udělat řez, ale řez jen některých součástí, třeba aby šrouby nebyly v řezu. Vím že existuje ''Breakout view'' jenže s tím je to strašná pitlačka to dělat u každého šroubu zvlášt, + když to udělám tak se mi zobrazí klikatá tlustá čára, kterou každou předělávám na tenkou neviditelnou čáru. Ideální by bylo jestli existuje nějaká funkce,že by se označily x prvků co chci v řezu a zbytek normálně zobrazené. Existuje něco takového ?
Děkuji, student FS

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6645] | Publikováno: 07.04. 2019 - 20:32
Dobrý den,

k tomu přesně slouží funkce Overload properties. Dostupná v kontextové menu každého pohledu, resp. pohledu vytvořeného ze sestavy. Tam si můžete měnit grafické vlastnosti čar pro jednotlivé instance, včetně toho jestli bude "říznutá" nebo jestli se vůbec bude zobrazovat v řezu.

Určitě se to tu už několikrát probíralo, zkuste hledat.
Jaroslav Mašek

Poslat zprávu | Profil
[#6646] | Publikováno: 08.04. 2019 - 10:24
Dobrý den.
Dovolím si připojit dotaz. Přes Overload properties si provedu nastavení vlastností jednotlivých instancí. Potud v pořádku.
Teď bych ale rád, když nastavení provedu nejprve na Front View, aby se mi stejné nastavení projevilo i v řezech, které z něj udělám. Případně abych nastavení provedené na jednom pohledu mohl přenést na jiný.
Je něco takového možné a nebo musím každý pohled nastavovat samostatně?


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.