Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

parametr Multiple Value

Kompletní přehled příspěvků v tématu parametr Multiple Value řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
Datum: 26.3. 2019 | Zobrazeno: 6866x
Konfigurace CATIA: V5-6R2016 KWA

Text dotazu:
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně parametrů.
Potřeboval bych, aby při výběru jednoho parametru mi byly nabídnuty hodnoty jiného parametru pomocí Multiple Values.
Příklad: průměr dorazu = 30mm, průměr šroubu = M6, M8, M10
průměr dorazu = 50mm, průměr šroubu = M10, M12, M16
Mám k dispozici licenci KWA, ale ani zde jsem to nenašel a netuším, jestli je toto vůbec možné, mít pro různá zadání výchozího parametru různé možnosti pro výběr.
Pokud to ale jde, prosím o radu, jak na to.
Děkuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6624] | Publikováno: 26.03. 2019 - 22:27
Dobrý den,

zkoušel jsem to pomocí Rule, ale neobjevil jsem funkci pro vytvoření / změnu předdefinovaných hodnot.

Jistý úspěch se dostavil při použití Reaction, ale jen při použití VBA skriptu. Výsledek na obrázku, na jednoduchém příkladu to funguje celkem obstojně.

Přiložené obrázky:

Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6625] | Publikováno: 27.03. 2019 - 08:11
Zdravím,
Jestli se dobře pamatuji, šlo by to udělat pomocí "design table"
Znamenalo by to tedy Excelový soubor navíc a je otáka, jeslti se to pro tento případ vyplatí.
Milan Duchek

Poslat zprávu | Profil
[#6626] | Publikováno: 27.03. 2019 - 12:33
Dobrý den,

hodnoty, které se dají definovat v Multiple Values jsou typu List (seznam), takže v principu vytvořit List a předat jej do parametru...

Metody pro List najdete například zde:
http://catiadoc.free.fr/online/cfyugkwr_C2/cfyugkwrhlpList.htm

Řešení pomocí Rule je v přiloženém obrázku.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6627] | Publikováno: 27.03. 2019 - 14:15
Uživatel odpovídá na příspěvek #6626:

List jsem také zkoušel, ale nepřišel jsem na to, jak jeho obsah vnutit do multiple values parametru...
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
[#6637] | Publikováno: 04.04. 2019 - 08:17
Děkuji za pomoc. Zatím jsem vyzkoušel postup pana Duchka a vypadá to, že by to mohlo fungovat. Ještě tedy zkusím i postup pana Cinerta a pak to porovnám. V každém případě je to velice přínosné a myslím, že to vyřeší mé problémy.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6638] | Publikováno: 04.04. 2019 - 10:43
Dobrý den,

jednoznačně se přikláním k použití Rule, je to mnohem stabilnější řešení. Jediné co me zde uniklo byla metoda AuthorizedValues, která dokáže naládovat Multiple values do parametru. V object browseru přímo v Catia o tom není ani zmínka....musí se přímo do nejpodrobnějších manuálů.
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
[#6639] | Publikováno: 04.04. 2019 - 10:45
S Ruly mám nějaké zkušenosti, takže jsem to definoval přes něj. A vypadá to, že to opravdu funguje a drží. A taky je to pro mě uživatelsky příjemnější, přece jen se v tomto prostředí vyznám líp.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.