Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

sketcher a kontura

Kompletní přehled příspěvků v tématu sketcher a kontura řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
messik

Poslat zprávu | Profil
Datum: 23.8. 2010 | Zobrazeno: 9912x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj, právě začínám s Catií a rád bych se zeptal zda a kde případně je funkce na tvorbu kontury. Mám složitý splajn a chtěl bych vytvořit ještě jednu kopírující křivku přesného tvaru jen o danou hodnotu menší. S funkcí scale jsem nepochodil. Díky.

Martin

Poslat zprávu | Profil
[#1065] | Publikováno: 23.08. 2010 - 18:59
Ahoj. Já bych křivku promítl do skečru a zde bych použil fci offset.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1066] | Publikováno: 23.08. 2010 - 19:02
K tomu slouží funkce offset. Pokud je splajn z více kusů, stačí je vybrat všechny. Trochu problém je se zakótováním hodnoty offsetu - pokud to není úsečka nebo kružnice, offset se při změně hodnoty nezachová. Geometrie se spíše někam posune. Pak bych doporučoval místo offsetu ve skice použít fci Parallel curve (modul GSD) a jako support vybrat skicovací rovinu.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1067] | Publikováno: 23.08. 2010 - 19:10
Možná jsem vás nesprávně pochopil. Pokud potřebujete offsetovat 3D křivku, použijte fci 3D Curve offset, popis a příklad je http://www.catia-forum.cz/manual-catia/shape/#offsets2.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.