Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Automatická aktivace a deaktivace operace near / far

Kompletní přehled příspěvků v tématu Automatická aktivace a deaktivace operace near / far řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Josef Rychlý

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.3. 2019 | Zobrazeno: 6656x
Konfigurace CATIA: VWGRCLite 6.2.4.0

Text dotazu:
Dobrý den,
placuji v GSD a často si pomáhám pomocí PowerCopy pomocí kterého vkládám poměrně komplexní geometrie. Přitom je často zapotřebí použít funkce jako např. near, nebo far v případě, že se namísto celistvého elementu (např. křivky vytvořené průsečíkem s plochou) vytvoří 2 nespojité části křivky. Snažím se najít způsob, jak zadefinovat podmínku, že v případě celistvé křivky se má deaktivovat near / far a naopak v případě nespojité křivky se má near / far aktivovat.
Můžete mi prosím poradit jak na to?
Předem děkuji.
Speedy

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6617] | Publikováno: 12.03. 2019 - 12:50
Dobrý den,

povedlo se mi vytvořit poměrně jednoduchý příklad. Využívá jeden parametr a dvě formule. V KW1 je dostupná metoda pro feature typu Surface, která vrací počet domén (z kolika kusů topologie se skládá). A to se dá použít jako rozhodovací parametr pro aktivaci / deaktivaci operátoru Near / Far.

Postup:
1. Vytvořte si parametr typu Integer
2. Vytvořte formuli pro tento parametr, kde zápis bude pocet domen = nbDomains(název plochy)
3. Vytvořte formuli pro deaktivaci Near / Far, kde Near.Activity = (pocet domen > 1)

Vše je na obrázcích v příloze. V praxi de facto tvorba parametru není nutná, aktivita Near / Far jde naroubovat rovnou na výstup metody nbDomains.

Přiložené obrázky:

Josef Rychlý

Poslat zprávu | Profil
[#6619] | Publikováno: 15.03. 2019 - 23:51
Děkuji mnohokrát. Funguje to přesně tak, jak jsem potřeboval.

Zdraví Speedy


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.