Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Parametr - Seznam Hodnot

Kompletní přehled příspěvků v tématu Parametr - Seznam Hodnot řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pepe_CZ

Poslat zprávu | Profil
Datum: 23.8. 2010 | Zobrazeno: 10370x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,

Chtěl bych vytvořit parametr jako seznam hodnot. Konkrétně si představte třeba plechový ráfek od kola.
Šířka ráfku bude řízena jedním parametrem, který v sobě bude mít zahrnutý podseznam třeba: a) short b)middle c)long

Takovýto multiple Values se hodí pro String parametr. Ale já zároveň potřebuju, aby každý výraz měl svou hodnotu- třeba a) 128,5mm atd atd..

Výsledek by měl být takový, že řízená kóta bude čekat na to, jaký string já vyberu, a do kóty se umístí jeho příslušná číselná hodnota.

- jenom mi neříkejte, že na to musí být knowledge modul.... :-(

Děkuji všem za rady

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1058] | Publikováno: 23.08. 2010 - 14:40
Zkoušel jsem Law editor - jednoduchou podmínkou přiřazovat vstupním textovým hodnotám jejich číselné alternativy. Bohužel Law editor bere jako vstup jenom parametr typu real, takže jsem neuspěl. Dalo by se to udělat, pokud by vám stačilo místo označení "small, middle, atd" třeba jenom 1, 2, 3, 4 - prostě něco jako velikosti bot. :-)
Pak se nabízí použití design table, ale to už ztrácí ta jednoduchost.

Předpokládám, že Knowledgeware by to šlo, ale zřejmě jím nedisponujete.
Pepe_CZ

Poslat zprávu | Profil
[#1059] | Publikováno: 23.08. 2010 - 15:45
Když jsem zmínil zrovna ráfek, tak v tomto případě by se daly zapsat míry v palcích tak jak jsou uváděny ve skutečnosti. Potom by se dal použít výše zmíněný parametr. Jelikož ale tuším co jste měl na mysli, předpokládám, že pořadové číslo musí být celé a že desetiny nejsou přípustné :-) Třeba 5,5J :-)

nu co se dá dělat, Knowledgeware nemám, moc drahá zábava, bohužel si všímám, že pro práci s parametry bude nezbytný.

Je docela na škodu, že dassault nezpřístupnil mocnější prostředí i do základních licencí. V mém případě si můžu udělat parametry složené jenom z hodnot, protože vím, jaká hodnota patří k čemu, ale ten kdo to někdy dostane po mne na starosti už tak moudrý být nemusí.

škoda :-( Přesto děkuji za pomoc. Design Table bude asi jediným řešením :-) v mém případě.
Milan Duchek

Poslat zprávu | Profil
[#1060] | Publikováno: 23.08. 2010 - 16:21
Mám pro vás možná řešení. Je stále potřeba mít Design Table, ale výběr řádku v tabulce lze ovládat parametrem typu String. Podívejte se do přílohy.

Přiložené soubory:
rafek.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1061] | Publikováno: 23.08. 2010 - 16:31
Tak mám pro vás elegantní řešení bez Design table. Textové pojmenování rozměrů bude sice muset "někde" obsahovat jeden číselný znak s velikostí (např small (1), middle (2)) ale jinak si do názvu budete moct napsat co chcete.
Chtělo to jeden parametr a rovnici navíc - ta vytáhne ono číslo velikosti z názvu, a pak už se dá použít zmíněný Law, který obsahuje podmínky s převodem. Koukněte do přiloženého souboru.

Přiložené soubory:
prevod_textove_hodnoty_na_cisl

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1062] | Publikováno: 23.08. 2010 - 16:33
Ještě k tomu Knowledgeware. Je to mocný nástroj, ne každý s ním umí, ale řada věcí se dá (i když někdy trochu komplikovaně) obejít. Jen vědět jak na to.
Pepe_CZ

Poslat zprávu | Profil
[#1078] | Publikováno: 24.08. 2010 - 12:21
Děkuji moc oběma. Obě varianty jsou velmi dobře použitelné a je to v obou případech přesně to co jsem potřeboval. Zase vím o cosi více. ;-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.