Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Spojit 2 modely v 1

Kompletní přehled příspěvků v tématu Spojit 2 modely v 1 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
RazyeLx

Poslat zprávu | Profil
Datum: 31.10. 2018 | Zobrazeno: 6816x
Konfigurace CATIA: V5

Text dotazu:
Zdravim,

muj problem spociva v tom, ze mam 2 modely (kazdy byl kresleny zvlast), ale ve skutecnosti je to 1 soucast. Jak se da prosim Vas spojit 2 modely v 1, aby 3D tiskarna pochopila ze je to 1 model? Zkusil jsem dat modely k sobe a pouzit Boolean assembly. To sice udelalo 1 objekt, ale stale je tam videt delici cara, kde se mi deli a bojim se ze to 3D tisk nepochopi a vytiskne jako 2 modely. Take mam jeste navazujici problem. Po tomhle Boolean spojeni mi jde zaoblovat hrany pouze na 1 modelu, ale na druhym to nejde, vedel byste nekdo prosim co stim?

Mockrat dekuji a omlouvam se, v Catia jsem zacatecnik.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6578] | Publikováno: 31.10. 2018 - 19:44
Dobrý den,

přes boolean sečtění na to jdete správně. Pokud je mezi objemy vidět hranice plochy, nemělo by to být na škodu. Když se před sečtením objemy dotýkaly, bude výsledkem sečtení (assembly) jeden spojitý objem a tiskárna by si s tím měla poradit.

Pokud vám nejde zaoblovat, pravděpodobně se pokoušíte vytvořit zaoblení na té části modelu (Body), která zrovna není aktivní. Zkuste pravé tlačítko nad hlavním Body a zvolte Define In Work Object. Tím se aktivuje hlavní Body a mělo by jít vytvářet zaoblení.
RazyeLx

Poslat zprávu | Profil
[#6579] | Publikováno: 31.10. 2018 - 19:55
Uživatel odpovídá na příspěvek #6578:


Moc díky za rychlou reakci. Zítra to hned vyzkouším.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.