Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Tak zase budu vysvětlovat co mám dělat řádně v CATII v konstrukci!

Kompletní přehled příspěvků v tématu Tak zase budu vysvětlovat co mám dělat řádně v CATII v konstrukci! řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Georgiro Georgiro

Poslat zprávu | Profil
Datum: 9.10. 2018 | Zobrazeno: 7019x
Konfigurace CATIA: Catia

Text dotazu:
Dobrý den,
potřeboval bych zjistit, jako začátečník CATIE, jak vytvořit dva spojedné axiálně válce a moci vytvořit i závity metrické. Dva objemy jsou válcové a mají jiný průměr, jeden má Metrický závit a druhý je válcový a jakým způsobem tento objekt vytvořit mi vůbec není jasné, proto bych vám chtěl velice poděkovat za takový jednoduchý problém. Děkuji a s pozdravem Georgiro

Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6561] | Publikováno: 10.10. 2018 - 08:50
Zdravím,
Není mi jasné, kde je problém. Napadají mě asi tři řešení konstrukce.
Např.: Pokud jsou válce souosé stačí ve skice nakreslit konturu poloviny a označit osu a celou skicu orotovat. Při tvorbě závitu potom lze zvolit standard (metrický) a typ. Jako průměr válce bych volil pro začátek velikost závitu (pro M10 průměr 10 ap.)
Nebo lze vytvořit kružnice na plánovaných podstavách válců (ať už ve skice nebo nástrojem circle) a tyto tvary vytáhnout podle křivky (v tomto případě tedy úsečky, nebo přímky) s definovaným počátkem a koncem (pomocí rozměrů, obalových ploch, limitními rovinami...) Na válci udělat závit. Pokud je to uděláno ve stejném Body, je hotovo, jinak je třeba Body ještě sečíst.
Pro bezproblémové spojení doporučuju malý přesah spojovaných těles.
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6562] | Publikováno: 10.10. 2018 - 08:54
Jinak bych vám doporučil trochu samostaté práce:
http://www.catia-forum.cz/manual-catia/introduction/


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.