Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Hromadné označení stěn děr v desce pomocí vyhledávání

Kompletní přehled příspěvků v tématu Hromadné označení stěn děr v desce pomocí vyhledávání řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 5.9. 2018 | Zobrazeno: 1199x
Konfigurace CATIA: V5R24

Text dotazu:
Dobrý den

Lze v prostrředí catpartu pomocí vyhledávání hromadně vybrat válcové plochy děr o určitém průměru? Například mám desku ze sestavy, kde došlo k vytvoření děr pomocí odečtu. A teď mám požadavek, změnit všechny díry z průměru 6,4 na průměr 6,5. Hromadně vybrat plochy děr a pomocí Thickness změnit jejich průměr se mi zdá jako nejrychlejší cesta. Můžeme také uvažovat, že stejný problém bude na mrtvém tělese.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6553] | Publikováno: 05.09. 2018 - 12:59
Dobrý den,

uvažujme horší variantu, tedy mrtvý solid, a běžně dostupné licence (např. MD2)

Pomocí vyhledávání (Search) se dají najít a vybrat všechny Face, ale tím se také skončí. Omezit topologii na válcové plochy nelze.
Zkoušel jsem u typu Topology kromě předefinovaných Edge, Face, Vertex atd. zadávat typy z API viz BiDim apod, ale vždy s hláškou, že toto není podporováno.

Další možnost bude makro. Zde se s jistotu dají vybrat všechny válcové plochy a zjistit jejich průměr. Horší to však už bude s rozpoznáním, zda se jedná o díru či o zaoblení. Kdyby se totiž vytvářelo Thickness i na nějakém rádiusu, automaticky se zpropaguje na další plochy s tangentní návazností.

Pak by se tedy ještě muselo zjišťovat, zda se jedná o uzavřenou válcovou plochu (díra) či zaoblení (část válcové plochy). To by bezpečně zjistila např. funkce Boundary (válec má dvě hranice, rádius jen jednu). Jinak to nelze, ale mám to v praxi ověřené a funguje to.

Další možností je mít díry obarvené - u mrtvoly se nic nezlepší, u živého modelu se díry snáz předem obarví.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6554] | Publikováno: 05.09. 2018 - 20:43
Děkuji za odpověď.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.