Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zaokrouhlení na 0,5mm

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zaokrouhlení na 0,5mm řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
Datum: 16.8. 2018 | Zobrazeno: 7169x
Konfigurace CATIA: V5-6R2016 KWA

Text dotazu:
Dobrý den, chtěl bych vědět, jeslit je nějakým způsobem možno zaokrouhlení v Rule na celé mm nebo na 0,5mm. Jde o to, že bych potřeboval hodnotu rádiusu, který mi vyjde ze Sketche dostat jako celý nebo půl mm do Filletu. Našel jsem nastavení round, kde jsem schopen nastavit zaokrouhlení na definovaný počet desetinných míst (round(`PartBody\Sketch.49\Radius.285\Radius`,"mm",1)). Ale když je původní hodnota např. 2,45, tak ji zaokrouhlím na celé číslo (0 desetinných míst) 2mm. Ale v tomto případě bych chtěl, aby hodnota byla 2,5mm. Je toto někde možno najít?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6539] | Publikováno: 16.08. 2018 - 13:07
Dobrý den,

např. takhle - do x.25 se zaokrouhluje dolů, mezi x,25 - x.75 na 0,5 a nad x.75 pak už nahoru.

Let a(real)

a = Length.1 / 1mm - floor (Length.1 / 1mm)
If (a < 0.25) {
Length.2 = floor (Length.1 / 1mm) * 1mm
}
Else If (a >= 0.25) and (a < 0.75) {
Length.2 = (floor (Length.1 / 1mm) + 0.5) * 1mm
}
Else {
Length.2 = ceil (Length.1 / 1mm) * 1mm
}
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
[#6541] | Publikováno: 20.08. 2018 - 07:25
Děkuji za tuto variantu – funguje. Ale měl bych ještě k tomuto tématu další dotaz. Když chci propojit parametr Length.1 s kótou ve Sketchi, tak mi to napíše níže uvedenou hlášku a tím skončím. Je nějaká možnost propojení parametru právě s kótou ze Sketche? Já jsem přišel zatím pouze na variantu pomocí Measure Item…

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.