Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Design table

Kompletní přehled příspěvků v tématu Design table řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
mechanik

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.6. 2018 | Zobrazeno: 6742x
Konfigurace CATIA: R26

Text dotazu:
Dobrý den,
Snažím se poprat s problémem výpočtu délky profilů pomocí exportu do excelovské tabulky.
Mám sestavu, která se skládá především z extrudovaných profilů. Někdy je hodnota profilu zadána někdy je profil tvořen pomocí from plane to plane. Takže i pomocí design table se mi hodnota nezapíše po exportu do excel.tabulky vygenerovanou pomoci design table.

Existuje nějaký způsob jak cestou nejmenšího odporu tohoto docílit.
Co se týče průřezu profilu, tak to není problém. To je obsaženo v názvu nebo lze získat parametrem ze skicy.
Ovšem ty délky těch profilů jsou pro mě složitější.

Pokud by někdo věděl jak na to at už pomocí nějakého makra nebo pomocí design table. Budu vděčný za radu.
Představa je jasná. Vygenerovat druh profilu a jeho délku a popř.počet kusů.

Potřebuji to pro rychlejší výpočet na materiál. At nemusí člověk vše měřit ručně.

Díky

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6504] | Publikováno: 17.06. 2018 - 21:46
Dobrý den,

tohle je poměrně jednoduché. Vytvořte si v modelu parametr "délka", který budete exportovat do design table. Do tohoto parametru pak zapište hodnotu pomocí formule, kde použijte funkci pro měření vzdálenosti - distance.

Pokud ale limity profilu vybíráte až během vytváření profilu, nebude to fungovat, resp. musel byste formuli vždy vytvářet až po vytvoření profilu.

Napadá mě možná lepší možnost. Pokud byste měl ze skici profilu vytvořenou (nebo extrahovanou z tělesa profilu) plochu, dá se délka jednoduše spočítat jako objem / obsah plochy profilu. Objem by se měřil na Body s profilem (opět pomocí formule - fce SmartVolume) a to samé plocha (WetArea). Celé by to šlo nacpat do jedné formule a řídit tím parametr s Objemem.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.