Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Rozbité DXF

Kompletní přehled příspěvků v tématu Rozbité DXF řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Richard Abraham

Poslat zprávu | Profil
Datum: 4.6. 2018 | Zobrazeno: 1301x
Konfigurace CATIA: V5R19

Text dotazu:
Dobrý den,
zákazník mi poslal model ve tvaru step ze kterého jsem si standardně udělal DXF soubor. Tento mi bohužel Cam na drátovou řezačku ukazuje jako rozbitý, resp nemá pospojované čáry/křivky. Není to poprvé, ale chtěl bych aby to bylo naposledy a tak se zde ptám, jak to v Catii nastavit/opravit abych v budoucnosti nemusel tyto situace řešit.
Pokud je to tu již někde popsané, omlouvám se, ale já to nenašel z důvodů absence času na hledání ve fórech. Případně stačí jen poslat link.
Hezký den všem.
http://media0.webgarden.cz/images/media0:5b15727bbdb69.jpg/rozbite.jpg

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6498] | Publikováno: 05.06. 2018 - 09:46
Dobrý den,

tohle bývá problém, zvlášť když jsou jednotlivé segmenty menší než krok drátořezu, které se pak odmítá vůbec rozjet.

Ve vašem případě bude problém při převodu STEP ---> DXF. Podívejte se jak vypadá soubor step před vytvořením DXF. Pokud je ve stepu geometrie rozpadlá na kousky, bude i výsledné DXF rozpadlé.

Řešením je pak geometrii spojit pomocí fce Join a popř i vyhladit pomocí Curve smooth (křivostně s přesností 0,001) nebo požádat toho kdo data posílá, ať jsou křivky v kuse.


Při převodu do DXF Catia vytváří polyline, nerozbijí geometrii na jednotlivé segmenty line, v nastavení se tohle ovlivnit nedá.

U Stepu je možnost optimalizace návaznosti, to by teoreticky mohlo pomoci (viz. obr.)

Přiložené obrázky:

Richard Abraham

Poslat zprávu | Profil
[#6515] | Publikováno: 18.07. 2018 - 09:36
Dobrý den,
vytvářím si kulatinu s osazením z obou stran + díry (jedna do kónusu), ale uprostřed bude frézovaná plocha dle bílé čáry. Nevím jak ten prostředek změnit.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6519] | Publikováno: 20.07. 2018 - 08:51
Dobrý den

Jak získáme dxf z tělesa? Musíme si ho promítnout do Drawingu. A při ukládání Drawingu do dxf či dwg zjistíme, že Catie těleso promítne včetně všech hran, horních i spodních. Tedy promítneme kostku a po uložení do dxf a načtení do autocadu můžeme 4 úsečky odmazat, protože jsou vždy dvě přes sebe. A toto je zdroj problémů u složitějších těles. Pomůže udělat z pohledu průřez v Drawingu, nebo v Partu si udělat a vyhladit obrysovou křivku a tu promítnout do drawingu. Pak výsledné dxf by mělo být bez problémů. Kromě věčného problému mezi mm a inch, který se u exportu do dxf cyklicky v Catii objevuje.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.