Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

FEM script

Kompletní přehled příspěvků v tématu FEM script řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Petr

Poslat zprávu | Profil
Datum: 1.12. 2017 | Zobrazeno: 7853x
Konfigurace CATIA: V5-6R2016

Text dotazu:
Zdravim,
na internetu jsem našel script pro urychlení výpočtů v Catii. Třeba to někomu pomůže.



BTW: používate někdo pevnostní analyzu v Catii nebo jiný software?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6382] | Publikováno: 03.12. 2017 - 22:27
Dobrý den,

díky za příspěvek. Zajímavé hlavně v tom, že je psáno v Pythonu - ještě jsem se s tím nesetkal.

Automatizace FEM výpočtů je podle mě trochu na vodě - provedení samotného výpočtu si dovedu představit, ale např. síťování bude vždy nutné dělat ručně, zejména s ohledem na kvalitu sítě.

Pevnostní analýza v Catii je výborný nástroj pro konstruktéry, aby si ověřili prvotní návrh. Finální ověření je ale dobré udělat v něčem lepším.

Na zjištění trendů a tvaru deformací Catia stačí, skutečné hodnoty se ale mohou v závislosti na složitosti výpočtu klidně lišit i o více jak 20% (praktické zkušenosti).

Celkem zažitá praxe je definice okrajových podmínek a síťování v Catia, vlastní výpočet v jiném softu (klidně může být do Catia integrovaný jako aplikace třetí strany).


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.