Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

CATVBA - Nemožno načítať objekt

Kompletní přehled příspěvků v tématu CATVBA - Nemožno načítať objekt řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
jukom

Poslat zprávu | Profil
Datum: 14.11. 2017 | Zobrazeno: 8416x
Konfigurace CATIA: V5

Text dotazu:
Dobrý deň,
Mám vytvorený kód vo VBA a po snahe spustiť makro mi vypisuje hlášku: Microsoft Forms: Could not load an object because it is not available on this machine.

Máte prosím niekto s týmto skúsenosť? Či treba niečo v Catii nastaviť alebo podobne?

ďakujem za každú radu

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6372] | Publikováno: 14.11. 2017 - 10:17
Dobrý den,

makro jste předpokládám odněkud přenesl.

Příčin může být více, od nesprávně instalovaného VBA (musí být instalována správná verze podle release CATIA) až po použití nějaké reference, která není na vaší stanici k dipozici.

To by se dalo zjistit z kódu, když se podíváte jaké reference jsou použity.
jukom

Poslat zprávu | Profil
[#6373] | Publikováno: 14.11. 2017 - 10:20
ešte by som rád upresnil nejaké detaily:
VBA ako aj dokumenty Catie sa nachádzajú na spoločnom disku v PC (nie na sieti)
Catia beží pod Windows 10 (napadlo ma, či je nainštalovaný .Net Framework 4.5 - v zozname nainštalovaných balíčkoch sa nenachádzal, no po pokuse inštalovať ho sa zobrazila hláška, že tam už je) Nemám moc skúsenosť zatiaľ s Win 10.

Vôbec netuším, či táto hláška súvisi teda s Visual Basicom, nejakým nastavením účtu windows alebo Catie. Niekde som sa dočítal, že by mohol byť problém s Microsoft Visual Basic 6.0 Common Controls, ale to sa mi moc nezdá, neskúšal som zatiaľ inštalovať. Predsa len Win 10 už asi má dosť podporu a obsahuje rôzne balíčky pre správny chod VBA.
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#6374] | Publikováno: 14.11. 2017 - 10:23
treba ist do VB editoru, kliknut na projekt ist do listy a klinut na menu Tools --> References a tam najst referenciu na Microsoft Form 2.0 object library

Přiložené obrázky:

Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#6375] | Publikováno: 14.11. 2017 - 10:37
No nejako nejde edit. - ak nebude chybat referencia na MS form, stavalo sa,ze boli rozne referencie pozapinane. a neboli na danom PC k dispozicii. Objavi sa tam pred nazvom referencie "MISSING". Treba ich poodklikavat prec a vacsinou makro ide, teda pokial nejde o nejaku referenciu ktoru samotne makro pouziva. To uz potom treba riesit registraciou chybajuceho elementu na PC. Ako voditko moze pomoct toto http://www-01.ibm.com/support/docview.wss?uid=swg21631845
jukom

Poslat zprávu | Profil
[#6376] | Publikováno: 14.11. 2017 - 11:22
Vďaka za radu, určite bude kdesi tam problém, zatiaľ sa to nepodarilo vyriešiť. Missing je práve pri Microsof Visual Basic 6.0 Common controls.
skúšal som ho aj nainštalovať zo stránky:

no aj tak po reštarte táto referencia práve chýba.
Týka sa súboru mscomctl.ocx, aj keď som ho pripojil z pc zo správneho umiestnenia, stále píše missing. Dokonca aj po pokusu preregistrovaní tejto kničnice.
Je už teraz jasné, že to súvisí s knižnicami. No je to dosť zapeklitá situácia, neviem si stále dať s tým rady
jukom

Poslat zprávu | Profil
[#6378] | Publikováno: 15.11. 2017 - 14:39
Všetkým ďakujem za rady, podarilo sa mi makrá rozbehať. Exportoval som si jednotlivé moduly a formuláre z nefunkčných makier a následne založil nový projekt a postupne tam všetky moduly a formuláre opäť importoval.

Ešte raz ďakujem za nasmerovanie


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.