Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vložení obrázku do výkresu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vložení obrázku do výkresu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Martin Blecha

Poslat zprávu | Profil
Datum: 10.8. 2010 | Zobrazeno: 12953x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
chěl bych se zeptat jestli někdo nevíte, jak vložit obrázek do výkresu s rámečkem, tak aby to šlo potom uložit v souboru tif.a obrázek tam zůstal, momentálně mi vždy zmizí.

Díky
Martin

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1016] | Publikováno: 10.08. 2010 - 14:46
Co přesně myslíte tím "výkres s rámečkem"? V jakém formátu je vkládaný obrázek?
Zkoušel jsem vložit jpg obrázek do pohledu (viz příloha) a do pozadí a při ukládání do tiffu se nic neztratilo.

Pošlete výkres s obrázkem, podívám se na to.
Martin Blecha

Poslat zprávu | Profil
[#1017] | Publikováno: 10.08. 2010 - 22:19
Bohužel výkres ani obrázek poslat nemohu, ale obrázek je ve formátu bmp. a není problém ho změnit. Potřeboval bych vědět, jak ho tam správně nahrát/nakopírovat a jakou funkci použít?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1018] | Publikováno: 11.08. 2010 - 08:04
Obrázek vkládám přes Insert (hlavní menu) a potom Picture, jinak to snad ani nejde.
Pokud používáte nějaké prostředí/standart, zkuste to udělat s úplně prázdným výkresem a jakýmkoliv obrázkem (aby tam nebylo nic co bych nesměl vidět) - to byste potom mohl i poslat.
Martin Blecha

Poslat zprávu | Profil
[#1019] | Publikováno: 11.08. 2010 - 11:06
Díky za radu, toho jsem si vůbec nevšiml, že to tak jde...
Tommy_

Poslat zprávu | Profil
[#1020] | Publikováno: 11.08. 2010 - 16:32
Zdravim vsechny uzivatele Catii, mam problem s vytvarenim vykresove dokumentace: front view (predni pohled)-vyberu referncni rovinu a stejne se mi pokazde objevi ISO pohled (kompas na otaceni nepomaha-vyzkouseno nekolikrat). Jedna se o slozite dily z velkych (slozitych sestav). Dekuji vsem za cenne rady
Tommy_

Poslat zprávu | Profil
[#1022] | Publikováno: 12.08. 2010 - 09:45
Uz jsem nato prisel, neoznaci se rovina, ale hrany - osy roviny
Štěpán Hruška

Poslat zprávu | Profil
[#1569] | Publikováno: 24.01. 2011 - 11:19
Zdravim,

Jde nějakým způsobem vložit do Draftingu ISO (nebo jakýkoli 3D pohled), který je barevný jako model v Part Designu. Případně si zachová vlastnosti jako např: průhlednost

Dík za odpověd
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1573] | Publikováno: 24.01. 2011 - 14:46
Průhlednost asi nepůjde, nicméně pro zachování barev podle modelu stačí zatrhnout volbu 3D colors ve vlastnostech pohledu, viz. obrázek.

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.