Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Kótování ISO pohledu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Kótování ISO pohledu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Velvarský

Poslat zprávu | Profil
Datum: 14.9. 2017 | Zobrazeno: 1131x
Konfigurace CATIA: V5-r19, md2

Text dotazu:
Dobrý den,

chci se zeptat zda je možné nějak okotovat isometrický pohled na výkese? Jedná se pouze o případ sestavy a kotování největších rozměrů kvůli lepšímu představení velikosti celé sestavy ve skutečnosti.

Děkuji za odpověď

Jirka

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6333] | Publikováno: 14.09. 2017 - 10:03
Dobrý den,

pro 3D pohledy se používá přepínač True length dimension, kdy pak kóta ukazuje skutečnou hodnotu podle 3D (ne délku projektované geometrie). Ve výkresu se zobrazuje fialovou barvou.

U délky jednoho elementu není problém, ten nastává až při kótování vzdálenosti. Nefunguje tady totiž to co u měření, kdy je u druhého měřeného elementu nastaveno Any geometry, Infinite a element se lineárně extrapoluje pro zjištění nejmenší (kolmé) vzdálenosti. Ve výkresu sice kóta ukáže správnou hodnotu, ale měříme pouze vzdálenost hran, plochy vybrat nejde.

Napadlo mě alespoň jedno řešení. Změřit vzdálenosti v modelu, nechat si k tomu vygenerovat asociativní geometrii (Line) a tu pak promítnout do pohledu a změřit. Jakmile je kóta vytvořená, dá se projekce wireframe vypnout.

Nevýhoda je v tom, že geometrie pro kótu (Line) se musí vytvořit v nějakém konkrétním Partu - pro to bych použil buď skeleton (pokud jej sestava má), nebo další Part určený jen pro tohle.

Přiložené obrázky:

Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6334] | Publikováno: 14.09. 2017 - 16:56
Nebo si vymodelovat drátovej nejmenší kvádr a tento promítnout se sestavou do výkresu. Drátová geometrie ve výkresu promítnou jde a pak už ty 3 kóty se snadno udělají.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6335] | Publikováno: 14.09. 2017 - 17:07
Nějak takto.

Přiložené obrázky:Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.