Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zamčení parametrů

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zamčení parametrů řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Karel Beneš

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.7. 2017 | Zobrazeno: 951x
Konfigurace CATIA: V5-R21 SP6, Hotfix 20, MD2

Text dotazu:
Dobrý den,

Při přípravě generických modelů jsem narazil na problém, že potřebuji některé parametry modelu zamknout, aby je ostatní uživatelé nemohli editovat. Při využití funkce Lock, může kdokoliv použít Unlock a parametr změnit. Existuje nějaká možnost jak parametr zamknout trvale? Případně odemknout pomocí hesla?
Předem děkuji za pomoc.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6271] | Publikováno: 26.07. 2017 - 10:34
Dobrý den,

tady asi žádné "definitivní" řešení není. Pokud chcete, aby některé parametry uživatele nechali na pokoji, zkuste je kromě uzamčení ještě skrýt. Je to sice jen další krok, který se pro případnou editaci musí udělat, ale už i to dokáže uživatele odradit.

I kdybyste parametr uzamkl, pořád se dá smazat / deaktivovat / editovat formule, ve které je použitý. Navíc i zamčenému parametru se dá vnutit formule, takže by to nic neřešilo.

Kdysi jsem také hledal nějakou možnost, jak tohle zajistit a nemít při modelování anarchii, ale vždycky se našel způsob, jak to obejít.

Možná ještě jít na to přes DesignTable (a to takovou, bez které se model opravdu nedá ovládat) - Excel už se zamknout dá... :-)Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.