Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Databaza - U, I, profily

Kompletní přehled příspěvků v tématu Databaza - U, I, profily řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.8. 2010 | Zobrazeno: 11763x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravim

Rad by som v Catii spravil konstrukciu tvorenu z roznych standartnych profilov (UPN, UPE, IPN ...). Je nejaka databaza priamo v Catii alebo niekde na nete? (v podsatte nieco ako toolbox v SolidWorks alebo v Inventore, kde je moznost napr. rovno na zaklade niekolkych parametrov vyhotovit ozubene koleso, ci ine...), popripade ako si takuto databazu spravit? (makro relativne ovladam, ale v Catii som este neskusal)

dakujem za akekolvek rady

Peter

Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#973] | Publikováno: 03.08. 2010 - 15:09
snad len poznamka, ze pracujem v Catii V5R18 (profily by sa mali dat menit na dlzku, hrubku, zaoblenie, skosenie...)
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#974] | Publikováno: 03.08. 2010 - 15:39
Ja osobne si profily kreslím (parametricky) sám a odkladám do súborov a tie mám v jednej zložke. Vždy si len pre potrebný zájdem(ctrl-c/ctrl-v) a zmením už len hrúbku steny, výšku a šírku.
Ale tiež by som bol spokojnejší keby bola možnosť si naprogramovať vlastnú ikonku profilu, a na ňu proste len kliknúť a hop I profil je tu, a len hodiť tie svoje rozmery(výška, šírka, hrúbka steny). Tak ako tomu je keď kreslím Rectangle alebo Hexagon, ....
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#975] | Publikováno: 03.08. 2010 - 17:20
Pro tyhle případy je tu funkce (nebo spíš funkcionalita) Power copy. Všechny myslitelné profily se pak uloží do katalogu a jen se vkládají.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#978] | Publikováno: 03.08. 2010 - 17:51
A kde to Power copy je? Už ste to používal?
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#979] | Publikováno: 03.08. 2010 - 18:05
Mrkni na video, je tam jednoduchá ukázka jak Power Copy funguje...

Přiložené soubory:
ukazka_power_copy.zip

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#980] | Publikováno: 03.08. 2010 - 18:30
A ako sa definuje alebo ukladá profil do tej knižnice?
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#981] | Publikováno: 03.08. 2010 - 19:15
To se nedá jen tak lehce vysvětlit, doporučil bych ti prostudovat help, aby jsi pochopil základní zákonitosti práce s Power Copy. A pak ti můžem pomoct s případnýma problémama na který narazíš...
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#982] | Publikováno: 03.08. 2010 - 19:27
Tak postupujem zatiaľ takto:
1, nakreslil som profil
2, zatvoril Sketcher
3, A preklikal som sa Insert, Knowledge Teplates, Power Copy,...
4, Označil som profil ktorý chcem kopírovať a dal OK.
5, Pribudlo mi v strome Power Copy
6, Preklikal som sa Insert, Instatiante from selection a zvolil som inú rovinu
7, Vznikol mi nový profil v tejto rovine
8, Uložil som a zatvoril tento Part.
9, Otvoril som nový Part.
10, Preklikal som sa Insert, Instatiante from Dokument a zvolil som rovinu
11, Vznikol mi nový profil v tejto rovine
12, Ale stále neviem ako dosiahnem toho v tom videu ktoré ste sem zavesil?

Asi to bude chcieť nejaké vstupy?

Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#983] | Publikováno: 03.08. 2010 - 22:37
no ako tak pozeram, tak vyzera, ze na to sluzi "structure design". Najprv sa vytvori "grid" a potom sa do bodov vkladaju profily (na vyber je ich dost, ale v podstate iba zakladne, tzn. U, L, I a podobne, co som vlastne aj kcel...:) su tam aj rozne moznosti, ako skosit, resp. spojit profily, ale zatial len skusam, takze blizsie este neviem povedat, tak isto ani ako spravit nejaky specialny profil...
Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#984] | Publikováno: 04.08. 2010 - 11:05
takze k tomu strucutre design, ako som uz na inom fore pisal> rozmery profilov mi vobec nesedia so standardmi IPE, UPN... Takze si chcem vytvorit vlastne a tu je ten problem. Podla navodu je vraj najlepsie vychadzat z uz existujuceho partu - tak si otvorim napr. C8x10 a zmenim rozmery a premenujem (ako novy part) napr. na C8x500 (btw. nechapem tomu oznaceniu, ale to je jedno). V catii sa vsak nemozem dopracovat k tejto polozke. Adresar je StructuralCatalogs so suborom katalogu AISC_sample a taky isty je aj v podadresari AISC. Takztiez by ma zaujimalo, ako si mozem vytvorit uplne novy profil a co vsetko musim zadat...
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#986] | Publikováno: 04.08. 2010 - 15:01
Takto nejako som postupoval pri využívaní funkcie Power Copy...
Je to správny postup?

Přiložené soubory:
power_copy.zip

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#987] | Publikováno: 04.08. 2010 - 17:42
A takto to asi robil dotyčný v horeuvedenom videu...

Přiložené soubory:
power_copy_2.zip

Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#1002] | Publikováno: 06.08. 2010 - 11:46
funkcia powercopy - aspon co som pozeral - vyzera byt fajn a dobre vyuzitelna, ale stale v ramci struktur a profilov mi neponuka take moznosti ako structure design, v ktorom sa akosi neviem pohnut dalej, resp. najvacsi problem bude asi vo vytvoreni tych katalogov...:(
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1003] | Publikováno: 06.08. 2010 - 12:33
No ja som sa na tú STRUCTURE DESIGN pozeral a príde mi dosť obmedzená. Ale to je len názor dakoho kto ju moc nevyužíva. Ale z POWER COPY som zatiaľ nadšený. Veď uznaj sám podľa toho videa.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1004] | Publikováno: 06.08. 2010 - 14:02
Problém s katalogy se to už jednou řešil, viz.
http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=45
Já osobně se Structure Design nemám žádné zkušenosti a i bych si skoro tipnul, že v ČR moc firem, které tuto licenci mají (a tím pádem s tím někdo umí) moc nebude.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.