Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Úplný začátečník

Kompletní přehled příspěvků v tématu Úplný začátečník řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Soňa Hradilová

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.5. 2017 | Zobrazeno: 8945x
Konfigurace CATIA: V5

Text dotazu:
Dobrý den,
prosím, existují cvičení pro úplné začátečníky? Návody, postupy, popisy již mám prostudovány, ale i tak, úkoly, na které jsem narazila jsou zatím neřešitelné.

Děkuji moc

Michal Lošťák

Poslat zprávu | Profil
[#6217] | Publikováno: 31.05. 2017 - 11:11
Dobrý den,

na fóru je takový úvod pro začátečníky: http://www.catia-forum.cz/manual-catia/introduction/
dále jsem na googlu našel :http://www.sps-prosek.cz/soubory/S/CAD/navodCatia.pdf
když budete googlit určitě něco najdete...

Mě osobně pomohlo když jsem začínal s Catii tak na skypu cca 4hod s kamarádem, a pak už to šlo samo :)

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6218] | Publikováno: 31.05. 2017 - 11:17
Dobrý den,

různých školících materiálů je spousta, musí se hledat.

Na odkazu je seznam originálních školících materiálů od Dassaultu, kde je opravdu krok po kroku popsán postup pro všechny moduly.

Na začátek doporučuju stáhnout manuály s trigramem V5F, PDG, ASM, GDR - základy, PartDesign, AssemblyDesign, Drafting. Nebudu (resp. nemůžu) vám přímo sdělit, kde stahovat, ale věřte, že google si s tím snadno poradí. Stačí zadat plný název manuálu a hledat. :-)

Link: Seznam školících materiálů
Soňa Hradilová

Poslat zprávu | Profil
[#6219] | Publikováno: 31.05. 2017 - 22:16
Dobrý den,
děkuji za reakce :-)
S.
Jan Vacek

Poslat zprávu | Profil
[#6354] | Publikováno: 31.10. 2017 - 14:05
Dobrý den, nechtěl jsem zakládat nové téma.
Jak se dá ve windows zobrazit v pruzkumníku, nebo ve složce (Description) součásti, nebo sestavy. Je to možné?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6356] | Publikováno: 01.11. 2017 - 09:54
Uživatel odpovídá na příspěvek #6354:
Dobrý den, o téhle možnosti nevím. Pro systém jsou data CATIA binární soubory a vlastnosti jako Description apod. budou podle mě zakódované uvnitř a ne jako metadata.

I z praxe bych si tipnul, že to nejde. Když už někdo chce vidět alespoň stručný popis dílu, dává ho do názvu souboru.
Jan Vacek

Poslat zprávu | Profil
[#6360] | Publikováno: 04.11. 2017 - 06:45
No je celkem zajímavé že ve složce windows pokud si chci přidat sloupec se jako možnost zobrazení description objeví a kolega co má solidworks tak tomu se tam zobrazí i názvy co si do description zadal.
No nic je to škoda.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6363] | Publikováno: 05.11. 2017 - 20:21
Jaké Windows používáte? Já na W7 sloupec Description nevidím...

Pořád si myslím, že aby to Win zobrazily, musí to být jako meta data (dají se vyčíst nezávisle na platformě). Pokud to Solidworks má, tak to jde, u CATIA dat to zřejmě bude jinak.
Jan Vacek

Poslat zprávu | Profil
[#6364] | Publikováno: 06.11. 2017 - 04:55
Používám Win10, ale asi je to tak jak píšete.
Tomáš Krautzberger

Poslat zprávu | Profil
[#6371] | Publikováno: 13.11. 2017 - 09:02
Dobrý den,

Ja osobně bych doporučil výukový program na www.lynda.com (na 30dní zdarma později se platí)
Program je zaměřen na uplný začátečníky

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.