Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Project 3D Elements transormovat na poly?

Kompletní přehled příspěvků v tématu Project 3D Elements transormovat na poly? řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
shokarta

Poslat zprávu | Profil
Datum: 8.5. 2017 | Zobrazeno: 8058x
Konfigurace CATIA: V5R20

Text dotazu:
Zdravim, vytahnul jsem si pomoci Project 3D Elements povrh plochy, nicmene potrebuji s tim dale pracovat jinak, nez jaka je jeho funkce.

Mam tu moznost to prestranformovat na caru tak, abych to mohl dale upravit?

Dekuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6197] | Publikováno: 09.05. 2017 - 12:30
Dobrý den,

i s projektovanou geometrii se dá pracovat jako s jinou geometriií (cut, trim, break,...). Nelze ale už např. extrapolovat jen pomocí tažení myší.

V těchto případech se geometrie musí izolovat - ta se pak rozpadne na více elementů a stane se z ní běžná geometrie typu line / circle / ellipse / spline. U spline je opět možnost extrapolace omezena díky její vlastnosti (lze to pokud to matematický popis dovolí).
shokarta

Poslat zprávu | Profil
[#6198] | Publikováno: 09.05. 2017 - 18:24
Dekuji za odpoved,

Bohuzel moc se nedari,
predstavte si ze si nakreslim kriznici, tu si pote vytahnu. Nahoru si hodim projektovanou 3D geometrii.
Skrz kruznici si hodim caru kterou si trimnu z obou stran, tak abych tu kruznici (projektovanou geometrii) mel rozdelenou na dve pulky.
A kdyz se snazim vytahnout tu jednu pulku vejs, tak mi PAD krici ze mam otevrene profily, nicmene se meli orezat sami?
Nicmene sketch analysis nic otevreneho neukaze, jen izolovane...

nejaky trik na to?

Přiložené soubory:
blade.CATPart

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6221] | Publikováno: 06.06. 2017 - 23:28
Profil(y) vy skice musí být vždy uzavřené. Pokd nejsou, dá se použít volba Thick.

Sketch analysis funguje správně. Isolated znamená osamocené (neuzavřené) profily.

Přiložené obrázky:

shokarta

Poslat zprávu | Profil
[#6222] | Publikováno: 07.06. 2017 - 22:58
kde volbu Thick najdu?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6229] | Publikováno: 09.06. 2017 - 08:44
Dobrý den,

je to přímo v dialogu Padu - zatržítko Thick. Vpravo dole je pak nastavení této tloušťky, popř. další zatržítko Neutral fiber, které zajistí, že se tloušťka vytvoří symetricky podle čáry profilu.
shokarta

Poslat zprávu | Profil
[#6235] | Publikováno: 09.06. 2017 - 17:45
Opravdu se nedari, zkusime to tedy spolu s modelem co jsem zaslal.
1) kliknu na PAD, kliknu vlevo na sketch, hlaska ze nektere veci jsou otevrene, vyberu stejne pres YES
2) zaskrtnu Thick, hlaska Topological error: Invalid profile body
3) Kliknu reverse protoze chci aby ty plochy ze sketche byli jako drazky v dile, first limit 1mm, Neutral Fiber.

dam OK a rozhodne se nestane jako na obrazku od vas

Přiložené obrázky:

shokarta

Poslat zprávu | Profil
[#6238] | Publikováno: 09.06. 2017 - 19:21
Tak jsem to nakonec udelal, samozrejmne ne Pad, ale diru :).

Jen na co nemuzu prijit, kdyz dam thick, tak jeden roh mi nedojde az do kraje, a druhy mi prejde pres kraj, jde nekde nastavit aby to dojelo az do kraje a krasne ho to okopirovalo? Merge ends mi dojede az pres cely dil asi do nekonecna :)

Dekuji

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6239] | Publikováno: 10.06. 2017 - 22:42
Koukám, že to ale vůbec neovládáte....

V principu by to mělo být úplně jinak. Nejdřív byste měl odečíst (=udělat díru) jen pro obvod, a pak dodělat to vnitřní drážkování. Když to máte takhle najednou, tak to dělá ty chyby v rozích.

Takže, nejdřív udělat jednu uzavřenou konturu jako ohrádku (jednu skicu) a pak ten vnitřek (druhou skicu).


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.