Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vložení pdf do výkresu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vložení pdf do výkresu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Smoke18

Poslat zprávu | Profil
Datum: 6.3. 2017 | Zobrazeno: 8441x
Konfigurace CATIA: V5-R24

Text dotazu:
Zdravím,
v Catii mám výkres format A1 a potřebuji do něj vložit pdf výkresu A2.
Přes insert-object- adobe acrobat-document jsem schopen tam to pdf vložit, nicméně je menší než A2 a při zjeho zvětšování začíná být nečitelné. Zkoušel jsem to pdf přeuložit na jpg, ale stejný výsledek...
Máte někdo nějaký tip?
díky

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6163] | Publikováno: 07.03. 2017 - 12:19
Dobrý den,

zkoušel jsem vložit PDF přes Object, bohužel se stejným výsledkem. Catie si z toho zřejmě vytvoří rastrový objekt nevalné kvality a pak samozřejmě jeho zvětšení má za následek "nečitelné kostičky".

Napadlo mě udělat z PDF co největší možný printscreen, ten uložit jako jpg a to pak vložit. Při dostatečně velkém rozlišení by výsledek mohl být o chlup lepší.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6164] | Publikováno: 07.03. 2017 - 14:49
Dobrý den

PDF-XChange umí exportovat z pdf tiff. Musí se ale nastavit bez komprese. Pak tento tif vložený do catie je ostrý, 1:1 a po vytištění nepoznáte rozdíl mezi originálem a vloženým obrázkem. Toho, že ten tiff má několi MB až desítek MB se nelekejte, drawing si to sám pak zredukuje. Například 8MB tiff vložený do prázdného drawingu má drawing jen 350kB.
PDF-Xchange lze získat i v portable verzi zdarma, pro ty, co nemají možnost si něco nainstalovat. Určitě bude více programů, co umí to samé.
Smoke18

Poslat zprávu | Profil
[#6166] | Publikováno: 08.03. 2017 - 12:19
díky za tipy..s tím printscreenem byl výsledek stejný-nakonec jsem tam dostal to Tiffko :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.