Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Chyba při otvírání dat ve formátu STEP

Kompletní přehled příspěvků v tématu Chyba při otvírání dat ve formátu STEP řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
kovacovaxea

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.1. 2017 | Zobrazeno: 11399x
Konfigurace CATIA: V5-6 R2014, XM2-DMNDMO

Text dotazu:
Dobry den, prosim Vas, neviete mi niekto poradit, co sa mohlo udiat, ze mi zrazu takmer od nikoho nechce otvorit stp subor, aj ked doteraz som s tym nikdy problem nemavala? Bud ho otvori ale je to prazdne, alebo mi rovno padne cela Catia. V prilohe posielam aj jeden stp ako priklad. Vopred dakujem velmi pekne za odpoved, Sasa

Přiložené soubory:
pokus.stp

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6092] | Publikováno: 24.01. 2017 - 20:18
Dobrý den,

zkoušeno na R19SP9, R24SP5 a R25GA a všude se stejným výsledkem - Click OK to terminate.

Pak jsem zkusil soubor zbrazit v on-line prohlížeči (https://www.3dvieweronline.com/) a to proběhlo bez problémů. Ve STEPu tedy chyba nebude. Zkusil bych požádat toho, kdo STEP vytvářel, aby zvolil jiný protokol. Zde je použitý profil 214.

Mohlo se stát, že zdroj tvůrce STEPu používá nějakou novější verzi CADu (zde Inventor), se kterou si CATIA neporadí.

Není to zdaleka jediný problém CATIE, například s novějšími DWG soubory si také neporadí, ale aspoň napíše, že jde o nepodporovaný formát a nespadne.



kovacovaxea

Poslat zprávu | Profil
[#6093] | Publikováno: 25.01. 2017 - 08:48
Dakujem velmi pekne, vobec sa v tom nevyznam, tak sa este opytam: ak pouzije iny "protokol" v tej novsej verzii inventoru, to by mohlo pomoct? alebo ak je to vyssia verzia tak sa neda s tym uz nic?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6094] | Publikováno: 26.01. 2017 - 10:09
Jde o protokol STEPu, resp. formát souboru STEP. V CATIA je několik možností. Čím starší protokol, tím větší pravděpodobnost, že se soubor otevře. Novější protokoly samozřejmě nabízí více možností (přenos barev, anotací atd), ale ne každý SW ty nejnovější protokoly podporuje.

Na obrázku jsou možnosti v CATIA. Hlavička souboru co jste poslala ukazuje na protokol 214, tj. nic nejnovějšího to není. Je také možné, že zákazník používá nějakou verzi Inventoru, která má v sobě chybu a STEP soubor zapisuje nějak nestandardně.

Proto bych zkusil požádat zákazníka, jestli by zkusil uložit STEP ve starší verzi Inventoru, kde to ještě bylo OK. Každopádně se mi soubor podařilo jinde otevřít bez problémů, takže i CATIA má jak se říká, "máslo na hlavě".

Přiložené obrázky:

kovacovaxea

Poslat zprávu | Profil
[#6095] | Publikováno: 26.01. 2017 - 10:24
Dakujem este raz velmi velmi pekne :-)
Milan Kubišta

Poslat zprávu | Profil
[#6101] | Publikováno: 27.01. 2017 - 08:54
Už se mi také párkrát stalo, že Catia nic, resp. OK to terminate a jiný software pomohl. Docela se osvědčil CADbro 2017.
Juraj Janega

Poslat zprávu | Profil
[#6394] | Publikováno: 16.01. 2018 - 10:51
Dobrý deň,
Mne sa vyskytol problém že mi nezobrazuje celý obsah STP súboru. Zobrazuje mi iba plochy no Body už nie. Kolegom všetko otvorí ako má. Je nejaké chybné nastavenie v Catii alebo kde môže byť problém?

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6395] | Publikováno: 16.01. 2018 - 11:30
Dobrý den,

pokud máte stejně nastavenou Catii jako kolegové a současně používáte stejný release / service pack, pak by se modely měly otevřít úplně stejně. Tím bych začal - kontrola vašeho nastavení vs u kolegů.

Z obrázku je patrné, že některé plochy nebyly korektně načteny a (sety začínající FaceKO).
Juraj Janega

Poslat zprávu | Profil
[#6398] | Publikováno: 16.01. 2018 - 12:28
Ktoré nastavenia by som mal skontrolovať ktorú oblasť v nastaveniach skontrolovať ? Keď otvorím aj iné STP kde chybné sety niesu je to to isté set s plochou zobrazí a Body nie.
Juraj Janega

Poslat zprávu | Profil
[#6405] | Publikováno: 22.01. 2018 - 13:01
Dobrý deň,
tak chybu v nastaveniach sme nenašli, avšak podarilo sa mi to zobraziť tak že som vložil do partu nové Body a to čo mi nezobrazuje som cez booleanske operácie pridal do novo vloženého Body, alebo prekopírovať solid do nového Body.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6406] | Publikováno: 22.01. 2018 - 23:01
Takže chyba převodu byla v tom, že solid se sice vytvořil, ale jen nebyl vidět? S tím jsem se ještě nesetkal...

Teoreticky by to mohl být pokus převodu o vytvoření průhlednosti, který dopadl tak, že výsledek byl 100% průhledný, ale i tak by se po označení solidu ve stromu alespoň zobrazily předvybrané hrany v prostoru.

Tím spíš je to zvláštní, že u kolegů se stejně nastavenou Catií se vše zobrazilo korektně.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6407] | Publikováno: 24.01. 2018 - 22:22
S tím pokus.stp si poradil FreeCAD 0.17. Z něho ho můžete znovu uložit do stepu či iges, bohužel v tomto případě chybí plochy, i když ve FreeCADu jsou zobrazeny. Při exportu z FreeCADu musí být díl ve stromu označený a iges se musí přejmenovat na igs.
CADbro je perfektní prohlížeč, bohužel není zdarma. Což FreeCAD je.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.