Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Hloubka perspektivy

Kompletní přehled příspěvků v tématu Hloubka perspektivy řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Carlos.H

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.11. 2016 | Zobrazeno: 7964x
Konfigurace CATIA: V5.21

Text dotazu:
Zdravím,
potřebuji při zobrazení změnit hloubku perspektivy, ale nepřišel jsem na to jak. V jedné catii je perspektiva znatelná málo a pro praktický "pohled dovnitř" téměř nepoužitelná, v jiné catii je vše v pořádku.
Mátě někdo tip?

Díky za rady a přeji pěkný den

Ivo Turecký

Poslat zprávu | Profil
[#6034] | Publikováno: 25.11. 2016 - 10:38
Dobrý den,
zkuste přepnout přepínač "Perspective" na "Parallel" viz obrázek.
Je to to, co chcete?

Přiložené obrázky:

Carlos.H

Poslat zprávu | Profil
[#6035] | Publikováno: 25.11. 2016 - 11:32
Uživatel odpovídá na příspěvek #6034:

Dobrý den pane Turecký,
přepnout z paralelního do perspektivního zobrazení umím, ale na různých instalacích Catie je různá hloubka perspektivy (vzdálenost bodu, do kterého se linie sbíhají).

Rozdíl v hloubce perspektivy je vidět zde na dvou posledních obrázcích:
https://grabcad.com/questions/how-to-change-the-perspective-scale-in-catia-v5
(Tento návod mi je k ničemu, protože nemám Scatch tracer a nejsem si jist, zda je to nastavení trvalé.)

Perspektivu hodně v týmu využíváme ve velkých složitých sestavách pro pohled mezi díly (což s paralelním zobrazením je složitější - nutnost zapínat funkci Depth effect), kde je právě hloubka perspektivy zásadní.

Děkuji
Karel Horký
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6038] | Publikováno: 25.11. 2016 - 13:52
Dobrý den,

rozdílné hloubky, resp. vzdálenosti úběžníku jsem si nikdy nevšiml, velice zajímavá skutečnost. Tím víc, že se v jednotlivých releasech liší (i kdyby to bylo jen jiné defaultní nastavení).

Nechce se mi věřit tomu, že to je v každém release jinak nebo že je ke změně třeba vyšší licence, takže jdu hledat...nedej bože aby to bylo schované pod nějakým jiným, nic neříkajícím nastavením (což je také možné).
Tomáš Hlavačka

Poslat zprávu | Profil
[#6042] | Publikováno: 28.11. 2016 - 17:20
Dobrý den,

nastavení hloubky perspektivy (view angle). Lze docílit v sestavě tím, že se vytvoříte nový pohled. Editujete jeho properties a nastavíte "type" jako perspective a hodnotu "view angle" (hloubka perspektivy). V přiloženém obrázku je naznačen postup.

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.