Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zmena jednej casti zostavy

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zmena jednej casti zostavy řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomas Foltin

Poslat zprávu | Profil
Datum: 22.7. 2016 | Zobrazeno: 8086x
Konfigurace CATIA: V5

Text dotazu:
Dobry den. Chcel by som Vas poziadat o pomoc, problem je nasledovny: Mam zostavu, ktora sa skada z troch komponentov. Jeden komponent zo zostavy potrebujem "vybrat" a upravit (zmenit napr tvar, alebo nejake ine rozmery) a nakoniec upraveny komponent potrebujem vratit spat do povodnej zostavy. Viete mi s tym pomoct? Dakujem, pekny den.

Slavoslav

Poslat zprávu | Profil
[#5929] | Publikováno: 22.07. 2016 - 17:49
tu si niesom uplne isty ci sa spravne chapeme ak teda nejde o otazku uplneho zaciatocnika v CATII.

a) otvorte si dany part osobitne a upravte ho. V zostave sa zmeny premietnu.
b) dvojklik na dany part v strome zostavy a budete moct dany part upravovat priamo v zostave.
Tomas Foltin

Poslat zprávu | Profil
[#5930] | Publikováno: 23.07. 2016 - 13:10
moznost b sa mi pozdava. Ale este mam jeden maly problem a to: ked teda vyberiem dany part zostavy a chcem ho upravit - kliknem na sketch, vyberiem napr line alebo profil potrebujem aby mi kurzor prichytaval uzlove body toho objektu ktory chcem upravovat ale nie je to tak. Hladal som v strome ci ten objekt treba aktivovat ale nic take tam nebolo.Ako docielim aby mi kurzor prichytaval uzlove body toho objektu? dakujem za odpoved.
Slavoslav

Poslat zprávu | Profil
[#5931] | Publikováno: 24.07. 2016 - 06:55
toto su uplne zaklady modelovania v CATII a urcite to nieje na riesenie cez forum krok za krokom.

Odporucam postahovat nejake manualy pripadne prestudovat Zaklady Catie nachadzajuce sa tu na stranke.
Tomas Foltin

Poslat zprávu | Profil
[#5932] | Publikováno: 24.07. 2016 - 12:09
asi som nenapisal jednu dolezitu vec. Mam to v neutralnom formate ( .stp) A ked chcem dany part upravit a rozkliknem strom nie je tam ziadny geometrical set. Preto sa pytam ako dokazem takyto part upravit. Ospravedlnujem sa za neuplne informacie, dakujem.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5933] | Publikováno: 24.07. 2016 - 16:16
Dobrý den, tohle jsou opravdu úplně základní věci, které na fórum nepatří. A je úplně jedno jestli jste si naimportoval - po importu se z něj stane ten samý CATPart, jako kdybyste ho vytvořil nový.

Jestli chcete geometrii z tělesa (hrany, vrcholy atd) použít ve skice, musíte si je tzv. vyprojektovat - funkce Projection.

Uzamykám vlákno a poté mažu. Projděte si stránku Základy CATIA, kde jsou tyhle věci popsané a pak se případně ptejte na složitější věci. Takhle jen zbytečně strháváte pozornost.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.